pinterest

Človek je prirodzene zvedavý tvor. Na svete však existujú miesta, ktoré nikdy v živote neuvidí.

Ľudia už od nepamäti milovali cestovanie a spoznávanie neznámych a nových miest. Niekto obľuboval najvzdialenejšie miesta na našej planéte a niekto si dokázal vystačiť aj s ,,obyčajnými“ pralesmi, pyramídami či pamiatkami typické pre danú krajinu.  Na svete sa však nachádza obrovské množstvo miest, na ktoré sa človek nemôže dostať z rôznych dôvodov. Medzi ten najčastejší stále patria financie. Potom však existujú také miesta, na ktoré sa nedostanete, ani keby ste boli najbohatší človek na celom svete. Aj napriek tomu, že svet je miesto pre všetkých, nachádzajú sa tu miesta, kde sa veru bežný smrteľník nikdy nemôže dostať. 

SNAKE ISLAND, ostrov, kde nájdeš tie najjedovatejšie hady na celom svete

Ostrov Ilha de Queimada Grande, inak nazývaný aj Snake Island, určite nikdy nebude patriť medzi najžiadanejšie dovolenkové destinácie. Dôvodom je neuveriteľné množstvo hadov, ktoré sa nachádza na tomto mieste. Kam sa na tomto ostrove obzriete, tam na vás budú číhať hady a to nie obyčajné. Druh zlatá zmija, Bothrops insularis, patrí k najjedovatejším hadom na svete. Možno vás vydesíme, ale takéto hady dorastajú až do 118 cm a veru, nenájdete ich nikde inde na svete. Dokonca sa povráva, že prevažné obyvateľstvo tohoto ostrova tvoria hady. Ak by ste sa predsa len chceli dostať na tento ostrov v Brazílii, museli by ste byť členom námorníctva alebo vedec.

hadi-ostrov
channel.nationalgeographic.com
snake-island
plus55.com

AREA 51

Vitajte na najtajnejšom a najlepšie stráženom mieste americkou armádou na svete. Area 51 je základňa nachádzajúca sa severne od Las Vegas, neďaleko Nevadskej púšte. Určite budete sklamaní, ale sem sa naozaj nikdy nedostanete. Vstúpiť na toto územie môžu len výskumníci a samozrejme americká armáda. Miesto s veľkosťou 15-tisíc kilometrov štvorcových má veľa spoločného najmä s atómovými zbraňami. Dôvod vás určite neprekvapí. Area 51 je miesto, kde prebiehali prvé podzemné skúšky atómových zbraní. Zároveň je aj miestom, kde sa konali aj tajné cvičenia amerického vojska. Už od roku 1957 plnila úlohu jadrovej základne a hoci existuje už roky, navždy bude zahalená rúškom tajomstva. Americké letecké sily jej existenciu potvrdila až v roku 1994 a podľa neoficiálnych zdrojov sa pod základňou nachádzali rôzne bunkre a tajné chodby, ktoré slúžili na skúmanie mimozemšťanov. Tí mali havarovať ešte v roku 1947, v štáte Nevada. Okolo tejto informácie je ale mnoho konšpiračných teórií a dodnes nie je potvrdené, že je to naozaj pravda.

area-51
abcnews.com
Area 51 (Groom Lake, Dreamland) File Photo near Rachel, Nevada (Photo by Barry King/WireImage)
science.howstuffworks

Tajné archívy Vatikánu

Hoci tie najväčšie knižnice sveta disponujú množstvom starých, zaujímavých či historických kníh na knižnicu, ktorá sa nachádza vo Vatikáne, určite nemajú. Vatikánske tajné archívy sú najsúkromnejšou knižnicou na svete.

Vatikán je najmenší štát sveta, no práve na tomto území sa nachádza množstvo historického bohatstva. Vatikánsky tajný archív tvoria nekonečne chodby a 83 km políc prehýbajúcich sa pod ťažkými knihami. Chceli by ste ho vidieť na vlastné oči? Bohužiaľ, je to takmer nemožné. Na miesto, kde sa nachádzajú tajné archívy, sa dostanú len kvalifikovaní odborníci. Dokonca aj tí musia uspieť so svojimi žiadosťami a potvrdeniami, čo značí, že vidieť na vlastné oči niečo také fascinujúce je dlhý proces, ktorý môže byť úplne zbytočný. Niektorí ľudia tvrdia, že sa v nich nachádza niečo, čo môže uškodiť samotnej cirkvi. Čo je však isté je to, že sa v nich nachádzajú vzácne a cenné veci siahajúce do minulosti. Tým je napríklad aj dokument, ktorým pápež Lev X. exkomunikoval Martina Luthera v roku 1521 či osobná korešpondencia Abrahama Lincolna.

vatikan
7tales.net

[wp_ad_ camp_1]

Vatican Digitizing History
azxplore

Britské vzdušné sily v Menwith Hill

Tiché cesty sú úzke a kľukaté. Oblasť je pokrytá zelenými poľami a jedinou známkou života je stádo oviec. Na obzore sa však nachádzajú masívne biele golfové loptičky podobné kupole vyčnievajúcej zo zeme. Sú chránené plotom z ostnatého drôtu. Tu, v srdci pokojnej anglickej krajiny, sa nachádza vojenská základňa, umiestnená v meste Severný Yorkshire, je pravdepodobne najväčšia elektronická monitorovacia stanica na svete, ktorá zachytáva komunikáciu. Pôvodne sa naozaj používala na sledovanie sovietskej komunikácie počas studenej vojny. Jej zameranie sa však odvtedy dôsledne posunulo. Dnes je dôležitou súčasťou NSA – Národnej bezpečnostnej agentúry USA. Zároveň členovia NSA sú aj jedinými ľuďmi, ktorí do vojenskej základne môžu vstúpiť. Zariadenie je strážené ozbrojenou britskou vojenskou políciou a to 24 hodín denne.

stanica
pinterest
zakladna
stripes.com

Svalbardská semenná banka

Hlboko vo vnútri hôr, na vzdialenom ostrove v súostroví Svalbard, na polceste medzi pevninou Nórska a Severným pólom leží  globálna semenná klenba. Táto banka plná semien rastlín predstavuje najväčšiu zbierku semien, aká kedy existovala. Nachádza sa 120 metrov pod zemou a tvorí ju 250 miliónov semien. Pýtate sa, načo je takáto továreň dobrá? Predstava, žeby svet zdevastovala nejaká katastrofa, pri ktorej by bolo zničené značne množstvo plodín dôležitých pre náš život inšpirovala Nórov, aby postavili niečo ako zásobáreň v čase núdze. Banka bola otvorená vo februári v roku 2008. Má ideálne miesto pre dlhodobé skladovanie semien z viacerých dôvodov. Krajina je geologicky stabilná a hladina vlhkosti je nízka. Tým ostávajú semienka rastlín nepoškodené. Miesto nie je prístupné verejnosti a tí, ktorí sa môžu dostať dovnútra, tak môžu urobiť len párkrát do roka. Tento obrovský sklad obsahuje semená z takmer každej krajiny sveta. Do Svalbardu ich priviezli vo veľkých krabiciach. Aby mali záruku, že sa do banky dostanú len semená, sú skenované rön­tge­no­vými lúčmi. Stane sa tak iba 3 až 4-krát do roka, kedy sa otvorí sklad.

The entrance of the Svalbard Global Seed Vault.
news.nationalgeographic
svalbards
croptrust

Ak ste si mysleli, že sa dokážete dostať naozaj všade a že stačí zarobiť len viac peňazí, budete naozaj sklamaní. Tieto miesta sú prístupné len pár jedincom.

Pozri aj: Nulová kriminalita a nezamestnanosť či miesto, ktoré vás do 60 sekúnd zabije. 6 miest na svete, kde reálne žijú ľudia mimo ľudskej civilizácie

interez.sk (Anna Zábojníková)
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy