Foto: SITA - Martin Medňanský

Burita rozdelí krajinu, bude pršať a napadne aj sneh.

Aktuálne sa nad Jadranským morom prehlbuje tlaková níž, ktorá už v priebehu zajtrajška ovplyvní aj počasie na Slovensku. Ako informuje iMeteo, Burita, ako bola pomenovaná, zasiahne najmä západné regióny krajiny.

Článok pokračuje pod videom ↓

Prinesie so sebou nielen dážď, ale aj výrazné ochladenie a sneh. V niektorých oblastiach hrozia aj búrky.

Slovensko sa rozdelí

Už počas zajtrajšieho dňa sa počasie pokazí najmä na západe Slovenska. Ako však informuje portál, nebude to priamo súvisieť s blížiacou sa nížou.

„Nad Alpami a Rakúskom sa bude nachádzať pomerne rozsiahle zrážkové pole, ktoré čiastočne ovplyvní počasie aj na našom území,“ píše iMeteo. Treba sa pripraviť na to, že najmä na Záhorí a v oblasti Bratislavského kraja bude už počas utorka pršať.

Výraznejšie zrážky však prídu až v stredu v noci. Počas rána sa intenzívne rozprší na celom území. Podľa iMeteo by malo napadnúť od 10 do 20 milimetrov zrážok. Na západnom Slovensku dokonca až 30 milimetrov.

Počasie sa však v stredu popoludní radikálne zmení. Cez Slovensko bude postupovať stred tlakovej níže. „Zatiaľ čo západný sektor tlakovej níže sa bude nachádzať v chladnom vzduchu, tak východný sektor sa bude nachádzať v teplejšom vzduchu a práve toto teplotné rozdelenie Slovenska prinesie výrazne odlišné počasie,“ vysvetľuje portál.

Kým na juhozápade krajiny sa v stredu budú tvoriť búrky a teploty sa vyšplhajú nad hranicu +10 °C, na druhej strane Slovenska – na severozápade, sa extrémne ochladí a malo by aj snežiť.

Uložiť článok

Najnovšie články