Michal Blaško / / Kultúra
Festival Grape 2016 je tu už za necelý mesiac. Všetci interpreti sú už zverejnení a poznáme už aj skoro kompletný line-up. Mená hlavných headlinerov...

Festival Grape 2016 je tu už za necelý mesiac. Všetci interpreti sú už zverejnení a poznáme už aj skoro kompletný line-up. Mená hlavných headlinerov ako Bloc Party, MØ, Crystal Castles, Netsky Live, Jake Bugg, Milky Chance či Dub FX už všetci určite dôverne poznáte. V tomto článku si však predstavíme mená, o ktorých ste doteraz počuli len veľmi málo, avšak budete určite ľutovať, ak ich vystúpenie na piešťanskom letisku zmeškáte. Poďme na to.

!!! (us)

!!!

!!! sú dance-punková kapela, ktorá vznikla v Sacramente v Kalifornii v roku 1996 frontmanom a spevákom Nicom Offerom. Ich meno sa vyslovuje Chk Chk Chk [čk čk čk]. !!! – začiatky tejto party siahajú do roku 1995, kedy sa spojily kapely Black Liquorice a Popesmashers. Po spoločnom a úspešnom turné se oba tímy rozhodli hrať disco-funk s agresívnym soundom a pribrať hardcoreového spěváka Nica Offera z The Yah Mos. Svoj šiesty radový album pod názvom As If vydala kapela tento rok. Ich vystúpenie si môžete vychutnať v piatok o 23:35 na Staropramen Stage-i.

[youtube STz5dlEJ6ZI 720 410]

Circa Waves (uk)

circa waves

Liverpoolsku gitarovú scénu budú na Grape zastupovať mladíci Circa Waves, ktorí sú nasledovníkmi známejších The Kooks alebo Wombats, britské médiá im veštia úspešnú budúcnosť a kapela to začína potvrdzovať. Ich debutový album Young Chasers je plný „klasických“ britpopových pesničiek, každá s hitovým potenciálom. Mladíci Cicra Waves budú prezentovať svoju tvorbu v piatok na Grape Stage-i o 18:10.

[youtube S9z_cyIgE9s 720 410]

All Tvvins (irl)

all tvvins

Írski All Tvvins sa ešte iba predierajú medzi hudobnú špičku. V ich inšpirácii je možno badať vplyv Foals či Editors, ale skladby majú svoju rozoznateľnú pečať a z Írov robia jednu z najzaujímavejších nových kapiel zo zeleného ostrova. Skupinu sme videli minulý rok na festivale Eurosonic v Holandsku a veľmi sa nám ich koncert páčil, bol plný nezameniteľnej energie. Tento rok prišla ponuka a my sme ju neodmietli. Sobota, Staropramen Stage, 19:35.

[youtube x0N9gIm1wQg 720 410]

Bulp (sk)

bulp.1467032285

Bulp je pseudonym mladého študenta zvukovej skladby Sama Štefanca. Ako dieťa chodil niekoľko rokov na klavír. S tvorbou elektronickej hudby sa začal zoznamovať na bratrancovom software-i už ako 11-ročný. Jeho zvuk ovplyvnila tvorba Mount Kimbie, Moderat či Bonobo, pričom v skladbách dominujú melodické linky a úderné rytmy. Okrem akustických zvukov a rôznych samplov začal čoraz viac využívať aj vlastné vokály či charakteristický hlas svojej sestry Janky. Od minulého leta nabrala ich kariéra rýchle tempo. So sestrou nahrali a zverejnili skladbu Far Light, ktorá sa ujala v slovenských rádiách. Koncom septembra im vyšlo debutové EP s piatimi skladbami Endian EP. Jeho vystúpenie na festivale Pohoda bolo skvelé, preto si ho v sobotu nenechajte ujsť ani v Piešťanoch.

[youtube 5IpnKmA7VBk 720 410]

HVOB (at)

hvobweb-lightbox

HVOB tvoria dvaja hudobníci- Anna Müller a Paul Wallner. Anna komponuje skladby a dopĺňa ich podmanivými a hypnotickými vokálmi. Finálnu produkciu skladieb robí v spolupráci s Paulom v jeho viedenskom štúdiu. Spoločne tak vytvárajú jedinečný zvuk HVOB. Túto dvojicu si určite nenechajte ujsť v sobotu o 23:55 na Suzuki Stage-i.

[youtube GM-xUu3VRsU 720 410]

Jan Blomqvist & Band (de)

blomqvist_1200px_web-lightbox

Berlínčan Jan Blomqvist je typickým predstaviteľom nemeckej elektronickej scény. Elektro minimal, či deep house nám príde predviesť aj so svojim bandom, určite sedieť neostanete. Piatok, Staropramen Stage, 01:45.

[youtube rE7GU7SLguo 720 410]

Ak sa vám náš výber nepostačuje, viac toho nájdete v line-upe festivalu Grape.

0
Komentovať (0)