Foto: Pixabay

Matej Mensatoris / / Lokál
Mnohí ľudia pri výbere dovolenkových destinácii siahajú po rôznych rebríčkoch a hodnoteniach miest.

Je to logické, keď už sa rozhodnú navštíviť nejakú krajinu, nechcú predsa ísť niekam, kde sa iným ľuďom nepáčilo. V poslednej dobe sa však do týchto rebríčkov začínajú pretláčať aj lokality, ktoré ešte pred pár rokmi boli doslova „zapadnuté prachom“. 

Ako uvádza portál etrend.sk do TOP 10 trendových európskych destinácií 2018 na city breaky zaradil nemecký Travelcircus na 6. mieste Bratislavu. Zaujímavé je, že mestá ako Paríž, Londýn, Berlín či Barcelona sa nedostali ani medzi prvých 35 miest.

Môže to vychádzať ale aj z kritérií, ktoré boli posudzované. Jedným z nich je faktor nepoznanosti, teda pomer medzi turistami a domácimi, či koľko záber miesta sa objaví na Instagrame. Ďalšie posudzované kritériá boli pomer turistov v hoteli, v reštaurácii, koľko sa nachádza v meste pamiatok či múzeí.

Foto: Pixabay

Ďalej  etrend.sk uvádza že sa porovnával počet turistov, ktorí v meste aspoň raz prenocujú na jednu atrakciu, hotel, reštauráciu atď. aby sa zabezpečilo, že mali veľké a malé mestá rovnaké šance. Počet atrakcií, hotelov, reštaurácií, parkov atď. bral portál z Tripadvisoru, počet nocujúcich hostí zo štatistík jednotlivých regiónov a štátov. Vo výhode tak ale boli menej známe či menej navštevované mestá.

Toto sú TOP destinácie podľa portálu Travelcircus:

1. Kyjev (Ukrajina)

2. Neapol (Taliansko)

3. Palermo (Taliansko)

4. Janov (Taliansko)

5. Aarhus (Dánsko)

6. Bratislava (Slovensko)

7. Belehrad (Srbsko)

8. Verona (Taliansko)

9. Bologna (Taliansko)

10. Rotterdam (Holandsko)

Pozri aj: Perličkový kúpeľ v prírode zdarma či najkrajšie mesto Slovenska. 10 dôvodov prečo sa toto leto oplatí ísť na Liptov

etrend
0
Komentovať (0)