matovič

Foto: TASR/Profimedia

Igor Matovič zverejnil na svojom Facebooku siahodlhý status, v ktorom povedal opäť viac než mal.

Šéf OĽANO a minister financií Igor Matovič už viac nebude rokovať s Lekárskym odborovým združením (LOZ), dohodu necháva na premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO). Avizoval to v statuse na sociálnej sieti.

„Budem chápať, keď im v niečom ustúpi, aj keď ich požiadavky už dávno presiahli hranicu boja za spravodlivú mzdu,“ zdôraznil šéf rezortu financií. Podotkol, že s odborármi rokoval približne 40 hodín.

Vláda a lekárski odborári pokračujú v sobotu v rokovaniach na Úrade vlády SR. Obe strany deklarujú ochotu dohodnúť sa, nevyriešenou ostáva platová otázka. Minister financií na rokovaní nie je prítomný.

Ďalší problémový status

Formu, akú zvolil Matovič na vyjadrenie svojich dojmov a emócií, ale opäť nemožno označiť za šťastnú. Svoje negatívne pocity si totiž, už štandardne, vylial na svojom facebookom profile v statuse, ktorý sa začína slovami: „SOM PN … obrátil sa mi žalúdok“.

„Žalúdok sa mi obracal, ale nemohol som na sebe dať znať, že vidím pred sebou ľudský odpad. Odpad, ktorý sa pred Slovenskom tvári na elitu, a bohužiaľ, Slovensko ho za elitu považuje. Zvládol som to, zastupoval som štát, nie syna otca so zhubným nádorom v hlave, za ktorého operáciu si bezcitný chrapúň od mamy príkladne vydieračským spôsobom vypýtal „motivačné“ a kým neprišlo, ani operovať nezačal,“ pokračuje vo svojom ostrom a emotívnom vyjadrení Matovič.

Nasleduje obrovské množstvo ďalších odstavcov s prudkým citovým zafarbením, nechýbajú ani PS1 – PS9. Komu sa však náhodou úspešne podarí prescrollovať až na koniec, nájde jeho finálne rozhodnutie, ktoré znie tak, že s lekármi ďalej rokovať nebude, a vynesenie verdiktu, na ktorom stojí chod celého nášho zdravotníctva a život mnohých pacientov, necháva na Eduarda Hegera.

Najnovšie články