Alfred Eisenstaedt

Matej Mensatoris / / Série
Vynálezy, ktoré boli aj na svoju dobu príliš bizarné a jednoducho sa neuchytili. Keď ich uvidíte, pochopíte prečo.

20. storočie bolo plné vynálezov, ktoré formovali dnešný moderný svet. Rozhlas, televízia, autá, lietadlá či počítače, to je len zopár z vynálezov, bez ktorých si náš život vieme predstaviť len s ťažkosťami. Avšak popri rôznych revolučných vynálezoch vznikali aj také, ktoré boli založené na bizarných nápadoch a ich prevedenie bolo, povedzme že nezvyčajné. Aj keď niekedy to boli možno aj dobré nápady, tak v čase tieto vynálezy jednoducho neobstáli. Veď sa presvedčte sami. 

Etsy

Tieto kužele slúžili pre dámy, ako ochrana make-upu, pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi. Pred vynájdením vodeodolnej riasenky mohli ženy používať takéto módne doplnky ich tváre. Už pri prvom pohľade je jasné, prečo sa tento vynález v čase nepresadil.

nydailynews

Vynález, ktorý urobil z rádia prenosné zariadenie, ktoré ste nemuseli držať v rukách. Vaša hlava síce vyzerala minimálne veľmi podivne, no mohli ste počúvať rádio a pritom pohodlne čítať noviny. No nekúpte to…

Alfred Eisenstaedt

Kult po krásnom tele bol aktuálny aj 70 rokov dozadu. Najnovší fitness výstrelok, z roku 1940 určený pre ženy, sľuboval za pomoci kovových valčekov premasírovanie „problémových“ miest ženského tela. Ženy mali s pomocou tohto zariadenia schudnúť bez cvičenia.

reddit

Inteligentné okuliare zo 60-tych rokov. Takto ste si mohli užiť televízne vysielanie.

themysteryworld

Ako sa neutopiť? Použite tento úžasný vynález – záchrannú vestu. No dobre, možno by bolo lepšie sa topiť, ako nosiť niečo také na sebe.

ilyke

Aj podľa vás sú jamky na lícach sexi? Ak áno, tak tento doplnok krásy vám ich v prípade častého nosenia, vytvorí.

lifebuzz

Takto má vyzerať rodinný bicykel. A ak náhodou niekto spadne a roztrhne si oblečenie, nie je žiadny problém. Počas jazdy sa problém okamžite, za pomoci vstavaného šijacieho stroja, vyrieši.

historydaily

Umyť si chrbát je často problém aj dnes. Tento vynález kombinujúci zrkadlá a kefu tento problém ale vyriešil už dávno v minulosti.

Pinterest

Mokrá hlava vie niekedy pekne nahnevať. Táto kukla (predchodkyňa waterboardingu) ale poskytuje prijateľné riešenie. Druhou možnosťou je nepúšťať si vodu na hlavu.

bored

Motorizovaný surf. Ideálny pre každého džentlmena. Cigareta ostane v suchu.

amazfact

Ak vás voda neláka, potom by ste určite vyskúšali motorizované kolieskové korčule. Plnú nádrž prosím.

cracktwo

Sú to mini-bicykle alebo veľké kolieskové korčule? Skutočne nevieme.

yahoonews

Radi čítate v posteli, ale bolí vás krk. Tieto okuliare sú vynález ideálny pre vás.

chaostrophic

Ďalšia pomôcka pre milovníka kníh. Takto jednoducho si môžete dopriať slnečný kúpeľ a popri tom čítať knihu.

themysteryworld

Aká je ideálna vec na každý výlet? Predsa skladací most, ktorý sa dokonca zmestí do kufra. V prípade potreby prebrodenia potoka na druhú stranu, je tento vynález na nezaplatenie.

canyouactually

Maska po opici: Vaša pleť bude zaručene svieža aj po tej najdivokejšej párty.

spoki

Každý skalný fanúšik sauny by mal mať takúto prenosnú saunu vo vreci doma. Ako bonus je možnosť čítať si časopis bez jeho navlhnutia.

fineartamerica

Anti-zlodejský kufrík. Ak vám ho niekto vytrhne z rúk, pripevnená retiazka spustí mechanizmus a celý obsah vyletí von. To znie skutočne nesmierne užitočne.

mind-exchange

Čo urobíte, ak žijete v meste, kde nie sú záhrady? Jednoducho si dieťa zavesíte v klietke do okna. Aké praktické, len treba dať pozor na prípadnú búrku.

heavy

Najnepohodlnejší spôsob prepravy dieťaťa? Máte ho na obrázku.

disactify

Kefka, ktorá leští plešinu a zároveň češe posledné zbytky vlasov. Ideálny darček pre každého takmer plešatého.

Pozri aj: 20 najúžasnejších vynálezov súčasnosti, vďaka ktorým môže byť náš život omnoho pohodlnejší a príjemnejší

interez.sk (mmm), brightside.me

 

Komentovať (0)