BrightSide

Anna / / Série
V dnešnom svete poznáme viaceré skvelé vynálezy, ktoré uľahčujú náš život. Týchto 20 revolučných vynálezov budeš chcieť vlastniť tiež a to okamžite.

Dizajnéri sú naozaj veľmi inšpiratívni ľudia. Obohacujú náš život hoc aj o malé detaily a tie zase robia náš život veselší a krajší. Niektoré vychytávky sú natoľko dobré, že by ich chcel mať naozaj každý. Prinášame vám výber 20 originálnych vynálezov, ktoré vás určite zaujmú. 

Prístroj, ktorý ukazuje zajtrajšie počasie

tempescope

Chceli by ste vedieť aké bude zajtra počasie? Na túto otázku pozná odpoveď softvérový inžinier Ken Kawamoto. Jeho cieľom bolo zjednotiť digitálny a skutočný svet a to sa mu podarilo v jednom neuveriteľnom vynáleze. Ken totižto zrealizoval myšlienku vytvoriť prístroj, ktorý vizuálne zobrazí zajtrajšie počasie. Zariadenie sa nazýva Tempescope. Ak má zajtra pršať uvidíte kvapky, ak má byť búrka uvidíte blesky. Je to neuveriteľný vynález! Jeho jediným problémom je však to, že ak má zajtra snežiť, nedokáže ukázať snehové vločky.

Zrkadlové čajové šálky

gnr8.biz

Japonský dizajnérsky tím by mal prísť s fantastickou sadou čajových šálok a podšálok. Šálky sú výnimočné najmä tým, že odrážajú farebné vzory zo svojich podšálok. Táto zrkadlová technika určite zaujme každého, kto si rád vychutná skvelú šálku čaju či kávy.

Sedačka pre otca

SaddleBaby
SaddleBaby

SaddleBaby je skvelá pomôcka pre všetkých otcov, ktorých deti sa radi nosia na ich pleciach. Otcovia tak môžu mať voľné ruky, ktoré môžu využiť napríklad na vytvorenie krásnej fotky svojho spokojného dieťaťa.

Topánky s vymeniteľným opätkom

tanyaheathcanada.com
tanyaheathcanada

Dizajnérka Tanya Heath prišla s nápadom vytvoriť špeciálne topánky, ktoré môžu ženy veľmi prakticky využiť  na každú udalosť v priebehu niekoľkých sekúnd. Do auta tak môžete vstúpiť s topánkami na nízkom opätku a vychádzať z neho ako elegantná dáma s krásnymi vysokými topánočkami. Nemožné? Postačí len jeden pohyb a opätok odstránite alebo práve naopak, dáte k topánkam.

Vodovodný kohútik, ktorý umožňuje úsporu vody nádherným spôsobom

Simin Qiu
Simin Qui

Simin Qiu vytvoril jedinečný dizajn pre vodovodné kohútiky. Vyzerá nielen štýlovo, ale navyše pomáha ušetriť vodu. Špeciálna turbína dokáže ušetriť až 15% vody, ktorú pri bežnej spotrebe vody ušetriť nevieme.

Miniatúrna záhradka na krku

WearablePlanter
WearablePlanter

Dizajnér Colin Jordal vytvoril ideálny šperk pre milovníkov prírody. Pomocou 3D tlačiarne vytvoril malé vázičky a črepníky. Tie naplnil zeminou so skutočnými rastlinkami, ktoré reálne rastú tak, ako tie bežné. Môžete ich nosiť ako náhrdelník alebo ich pokojne položiť na váš pracovný stôl.

Vaňa budúcnosti

 

Už len pri prvom pohľade na obrázok vidíte, že kúpanie v tejto vani bude naozajstným zážitkom. Vaňu tvorí guľovitá priehľadná vaňa a pri kúpaní sa budeš bezpochyby cítiť, akoby si lietal vo vesmíre. Autorom nápadu je ruský dizajnér Aleksandr Zhukovskii.

Skladací rebrík, s ktorým vylezieš na každý strom

canopystair
canopystair

Pamätáte si na obdobie nášho detstva, keď sme s kamarátmi liezli po stromoch? Detské časy sú síce preč, no s týmto univerzálnym rebríkom sa dostane naozaj každý do koruny stromu bezpečne a bez strachu, a tak isto sa dostane naspäť na zem.

Superhrdina, ktorý podrží tvoje knihy

artoridesign
artoridesign

Títo skvelí pomocníci fungujú na princípe magnetov a vďaka nim sa už vaše knihy nebudú povaľovať na zemi. Superhrdinovia sú skvelým darčekom pre všetkých knihomoľov.

Textové hodiny

Qlocktwo
Qlocktwo

Takéto hodiny by chcel mať naozaj každý. Ich výnimočnosť spočíva v tom, že oznamujú čas v slovách. Človek tak musí vynaložiť väčšiu snahu, pretože si potrebuje svoj čas prečítať. To núti človeka zastaviť a žiť v prítomnom momente.

Topánky, ktoré ti padnú ako uliate

Furoshiki
Furoshiki

Japonský dizajnér Masaya Hashimoto prišiel naozaj s veľmi zaujímavým vynálezom. Vytvoril topánky, ktoré ľuďom sadnú ako uliate. Výhodou ich nosenia je aj to, že nemajú žiadne šnúrky, pretože spôsob ich zapínania funguje na jednoduchý suchý zips.

Armstrongova lampa

Armstrong
Armstrong

Aj napriek tomu, že je lampa pomenovaná podľa slávneho amerického astronauta, vytvoril ju tím ruských dizajnérov. Lampa reguluje svetlo podľa princípu – koľko kráterov otvoríš, toľko svetla ponúkne. Táto lampa pripomínajúca mesiac je naozajstným dizajnérskym kúskom.

Neviditeľná klávesnica

fknbrilliant

Neviditeľná klávesnica je jasným príkladom toho, že technika naozaj rýchlo napreduje. Tento prelomový vynález vyzerá skôr ako skutočné kúzlo. Jedinou nevýhodou je však to, že spôsob používa je naozaj náročný. Neviditeľná klávesnica je vytvorená z náramkov, ktoré snímajú pohyb vašich prstov a tým tvoria písmená.

Svetelné smerovky pre cyklistov

behance

Azer­baj­džan­ský dizaj­nér Elnur Baba­yev sa roz­ho­dol uľah­čiť život cyk­lis­tom aj moto­ris­tom po celom svete.  Jeho jedinečný pro­jek­tor Cyc­lee fun­guje podobne ako bežné sme­rovky v aute, ktoré pozná každý z nás. Cyklista si vyberie aký pohyb chce vykonať, a s pomocou projektora mu priemetne signálnu značku na jeho chrbát.

Lampa zo starého pňa

duncanmeerding
duncanmeerding

Kto by už len nechcel, aby jeho záhradu zdobili takéto nádherné pne? Spojenie svetla, ktoré vychádza z medzier dreva je naozajstným zážitkom, najmä pre tých, ktorí majú radi spojenie prírody s umením. Pne svietia pomocou svetelných diód a vytvárajú nádherný svietiaci moment.

Kelímok na kávu, ktorý ťa pobozká

Japonci dokážu vymyslieť už naozaj čokoľvek. Tento kelímok, ktorý ťa pobozká, vymyslel Jang Woo Seok a stal sa hitom najmä medzi osamelými ľuďmi. Jang miluje kávu rovnako ako bozkávanie, no a teraz to môže mať oboje naraz.

behance
behance

Dekoratívne valčeky na cesto

Niektoré vynálezy určené pre deti sa tak zapáčia dospelým, že ich jednoducho tiež musia mať. Tak to bolo aj s týmto dekoratívnym valčekom na cesto. Dekorácia, ktorá zdobí valček sa behom pár sekúnd prenesie na cesto a vy sa tak môžete pochváliť nádhernými koláčikmi, ktoré sú tvorené dekoráciou z valčeka.

valek
valek

Prstene, ktoré vyzerajú ako živé

Tieto zvieracie prstene sú zložené z troch samostatných častí. Samostatne nie sú až také výnimočné, no keď si ich dáte na prst všetky tri, upútate pozornosť každého, kto vás stretne. Milé, však?

merryme

 

Mačací raj

lycs
lycs

Ak si milovník mačiek a chováš aspoň jednu vieš, že toto milé zvieratko treba niekedy zabaviť. S týmito jedinečnými skladačkami sa ti to určite podarí. Môžeš ich skladať do rôznych tvarov, takže sa z mačky stane priam horolezec, dokonca vo vnútri si môže nájsť miesto aj na spanie.

Zbrane pre vankúšovú bitku

pillow fight

Aj vy milujete vankúšovú vojnu? Ak vás vaše vankúše omrzeli a sú pre vás príliš nudné, môžete siahnuť po oveľa dobrodružnejšej voľbe. Tieto vankúše vytvoril dizajnér Bryan Ku, ktorý je zrejme ešte stále dieťaťom. Ktorú zbraň by si si vybral ty?

Ak si umelec alebo máš veľmi rád kreatívne veci či vynálezy, ktoré dokážu potešiť tvoj život, možno práve niektoré z výberu sú pre teba to pravé. No a možno by si si niektoré dokázal vyrobiť aj sám.

Pozri aj: 18 najbizarnejších vynálezov z roku 2016, ktoré hraničia s genialitou

Interez.sk (Anna Zábojníková), brightside.me


Komentovať (0)