Pixabay

Matej Mensatoris / / News
Na Slovensko prichádza nová televízna stanica. Bude dostupná zadarmo a nahradí tak odchádzajúcu Markízu.

Iste ste si všimli, že Markíza, ako aj jej ďalšie stanice – Doma a Dajto budú od Nového roka dostupné iba cez satelit či káblovku. Markíza sa rozhodla opustiť bezplatné DVB-T vysielanie cez anténu a bude tak dostupná iba v rámci platených ponúk televíznych operátorov. Výbornou správou ale je, že od 1. 1. 2017  do systému bezplatného anténneho vysielania pribudne nová stanica – Barrandov Family. 

Podľa informácií portálu medialne.etrend.sk Barrandov Family nahradí Markízu v druhom celoplošnom multiplexe s pokrytím zhruba 95 percent slovenských domácností. Vysielať bude v kompresnom štandarde MPEG-2.

Štandardnú bezplatnú ponuku, v ktorej sa nachádzajú stanice zahŕňajúce verejnoprávnu televíziu, TV Joj, Joj Plus, Wau či Ta3 tak rozšíri aj televízia skupiny Barrandov.

V televíznej skupine Barrandov sme získali silného partnera, ktorý vidí jasnú budúcnosť v bezplatnom terestriálnom vysielaní dostupnom pre takmer každú slovenskú domácnosť. Veríme, že slovenskí diváci ocenia tento obľúbený formát a že si čoskoro budú môcť vychutnávať sledovanie ďalších TV staníc z portfólia skupiny Barrandov,“ uviedol pre portál medialne.etrend.sk, technický riaditeľ Towercomu Zsolt Nagy.

Barrandov Family sa chce profilovať ako rodinná stanica a chce tak byť priamou konkurenciou Markízy a Jojky.

barrandov.tv
barrandov.tv

„Verím, že Barrandov Family si nájde na Slovensku svojich priaznivcov. Diváci sa môžu tešiť na najúspešnejšie relácie z našej vlastnej tvorby. Budeme pokračovať v nakrúcaní seriálu Doktorka Kellerová, premiérových dielov sa dočkajú aj v Česku veľmi obľúbené talkšou Nebezpečné vzťahy s Honzou Musilom a Aféry – neuveriteľné životné príbehy s Kateřinou Kristelovou,“ povedal generálny riaditeľ skupiny Barrandov Jaromír Soukup.

Markíza už dlhodobo oznamuje svojim divákom, že odchádza z bezplatného systému terestriálneho vysielania DVB-T, na ktorého príjem stačí obyčajná anténa, v prípade starších televízorov je potreba set-top boxu. Ak divák nechce prísť o vysielanie Markízy a staníc Doma a Dajto, musí investovať do satelitu, káblovky alebo iného technického riešenia. Toto riešenie však okrem inštalačných poplatkov zahŕňa aj pravidelné mesačné platby. Je preto potešiteľné, že bezplatnú ponuku terestriálneho vysielania obohatí nová stanica.

Pozri aj: STV opäť konkuruje svetovým televíziám: Zarovno s BBC odvysiela vo svetovej premiére novú sériu Sherlocka

interez.sk (mmm), medialne.etrend.sk
0
Komentovať (0)