FOTO TASR - Jakub Kotian

Marika Gombitová predstavila novú skladbu.

Marika Gombitová prichádza po 24 rokoch s novou skladbou Fantóm srdca. Nekorunovaná kráľovná slovenskej pop-music a naša najpopulárnejšia a najúspešnejšia speváčka pripravila pre svojich priaznivcov veľkú novinku. Po dlhých rokoch čakania prichádza s novou autorskou skladbou, ktorá okamžite zaujala výnimočné miesto v jej repertoári.

Pieseň Fantóm srdca prekvapí súčasným soundom, ktorý jej dodal mastering v legendárnych londýnskych štúdiách Abbey Road. TASR o tom informoval PR manažér Rado Mešša. Autorkou hudby k novinke je sama Marika, text napísal jej dvorný textár Kamil Peteraj. „Túto pesničku sme s Marikou mali v hlave posledných pár rokov a som naozaj rád, že teraz prišiel ten správny čas, a že sa Fantóm srdca dostáva aj k poslucháčom. Verím a dúfam, že si s Marikou ešte urobíme radosť aj ďalšími novými pesničkami,“ povedal Kamil Peteraj, pre ktorého ide o návrat k autorskej spolupráci s Marikou Gombitovou po dlhých tridsiatich rokoch.

Po rokoch nová skladba

Ich spoločné pesničky totiž naposledy vznikli v roku 1994 pre zatiaľ ostatný štúdiový album Mariky Gombitovej, ktorý dostal názov Zostaň.
„Ako ku každej mojej skladbe aj k tejto som pristupovala s obrovským rešpektom. Výsledná podoba Fantómu srdca vznikla spojením viacerých hudobných nápadov. Vo finále ju Kamil Peteraj ako vždy skvelo otextoval. Chcela som, aby v nej bolo poznať môj autorský rukopis, avšak zároveň som jej túžila dodať moderný sound, a preto som sa veľmi potešila, že konečná podoba piesne sa mixovala v prestížnych londýnskych štúdiách Abbey Road,“ hovorí speváčka.

Skladba sa dostáva do éteru v júni 2024. Deje sa tak po dlhých 24 rokoch od chvíle, keď Marika v roku 2000 naposledy prezentovala svoju autorskú skladbu Prosba. Ku skladbe Fantóm srdca vznikol pôsobivý videoklip, ktorý má v týchto dňoch svoju premiéru.

Uložiť článok

Najnovšie články