Foto: reddit.com(mapporn)

Michaela / / Série
Ste zvedaví, koľko detí mimo manželstva sa rodí na Slovensku?

Deti sa rodia a to bez ohľadu na to, či ich rodičia sú manželia. Kedysi boli deti splodené mimo manželstva skôr výnimkou, dnes ich počet v niektorých štátoch dokonca prevyšuje počet detí zosobášených rodičov. Užívateľ Redditu s originálnym nickom  MapPorn sa zameral na túto skutočnosť a zostrojil jedinečnú mapu, ktorá zobrazuje percento detí narodených mimo manželského zväzku, pričom rozhodne stojí za pozretie.

Ako to vyzerá s deťmi narodenými mimo manželstva naprieč Európou vám ukáže táto mapa.

Percentage of European live births outside of marriage [OC] [1200 x 835] from MapPorn

Z mapy vidno, ktoré krajiny dbajú na to, aby sa deti narodili v  manželstve. Patrí medzi ne napríklad aj konzervatívne Poľsko, v ktorom sa rodí menej než 20 percent detí mimo manželstva. Východná Európa si potrpí na manželstve oveľa viac než západ. Tam sú rozdiely naozaj markantné.

Ako dopadlo Slovensko?

U nás sa rodí 30 až 40 percent detí slobodným párom, pričom toto číslo bude pravdepodobne ešte narastať. V Českej rebublike je toto číslo ešte väčšie, a to na úrovni 40 až 50 percent.

A čo vy? Aký máte názor na tento trend? Ste skôr zástancom manželstva, alebo ho vnímate skôr ako prežitok?

Pozri aj: Niekde pokuta, inde vážny problém. Nová mapa od Jakuba Mariana zobrazuje zákony týkajúce sa prostitúcie v európskych štátoch

indy100.com

 

0
Komentovať (0)