Foto: Twitter.com/ Yicai Global

Petra Sušaninová / / News
Nejeden študent by pri pomyslení na test najradšej ani nevyliezol ráno z postele.

Tento 8-ročný chlapec z Číny však prejavil nesmiernu dávku odvahy, odhodlania a túžby po vzdelaní, keď sa v treskúcich mrazoch vybral do školy Zhuanshanbao v provincii Yunnan vzdialenej takmer päť kilometrov od jeho domova, aby sa mohol testu zúčastniť.

Učiteľ sa rozhodol, že odvaha jeho študenta si zaslúži pozornosť, uverejnil preto na internete niekoľko fotografií. Tie sa začali šíriť rýchlosťou blesku a čoraz viac ľudí s dobrým srdcom kontaktuje školu, aby pomohli zabezpečiť študentom aspoň o niečo lepšie podmienky na vzdelávanie.

Keď malý študent prišiel po dlhej ceste do školy, riaditeľ základnej školy nemohol uveriť svojim očiam. Žiak mal namiesto vlasov, obočia a mihalníc na tele cencúle, zatiaľ čo líca mu od zimy horeli červeňou.

Urobil preto zopár fotografií a zavesil ich na internet, čím spustil doslova lavínu reakcií. To, čo sa začalo diať potom, iste nečakal ani vo sne. Chlapec dostal pomenovanie „Ice Boy“, teda Ľadový chlapec a ľudia, ktorí zábery videli, pre školu vyzbierali nemalú čiastku, konkrétne 15 tisíc dolárov. Okrem toho škola dostala aj 20 vyhrievacích zariadení, pretože nemá dostatok financií na kúrenie a keď prišli študenti, nemali sa po dlhej ceste ani ako zohriať. Spolu s peniazmi prišlo pre deti aj množstvo teplého oblečenia.

 

Riaditeľ Fu Heng sa vyjadril, že išlo o prvý deň záverečných skúšok. Ráno klesla teplota až na -9 stupňov, žiak však urobil všetko pre to, aby tam napriek vzdialenosti a zime mohol byť. Okrem toho, všetci ho majú v škole radi. Svojich 16 spolužiakov dokáže vždy rozosmiať. Chlapec žije v extrémne biednych podmienkach a vo veľkej chudobe len so svojou sestrou a starou mamou, napriek tomu je však neustále veselým a optimistickým dieťaťom. Neprestáva veriť, že ak sa bude vzdelávať, čaká ho lepšia budúcnosť.

 

Škola robí všetko, čo môže, aby zabezpečila žiakom kvalitné podmienky na vzdelávanie a všemožne im pomohla. Poskytuje im napríklad raňajky, žiaci však musia sedieť v triedach v kabátoch, pretože nie je dostatok financií na vykurovanie. Príspevky dobrosrdečných ľudí však určite pomôžu, aby bolo žiakom v triedach aspoň o malý kúsok lepšie.

Koľkí z vás by išli do školy päť kilometrov pešo po kamenistej ceste v mínusových teplotách kvôli testu? Chlapček si jednoznačne zaslúži náš obdiv.

Pozri aj: Vyzerajú, ako keby zamrzli. Tieto aligátory však využívajú geniálny evolučný trik, vďaka ktorému prežijú aj kruté mrazy

boredpanda
0
Komentovať (0)