Foto: designyoutrust.com

Je toto najstarší Indián, aký kedy žil?

Ako iste viete, Indiáni sú pôvodní obyvatelia Ameriky, ktorí tam žili dávno predtým, než prví objavitelia vstúpili na ich kontinent. Žili v harmónii s prírodou, držali sa vlastných pravidiel a uctievali svoje božstvá. Za najstaršieho pôvodného Američana, ktorý kedy žil, je považovaný Biely vlk, náčelník John Smith. 

Nekrológ v novinách Minneapolis Morning Tribune píše, že John Smith sa narodil v roku 1784 a zomrel až o dve storočia neskôr, v roku 1922, teda vo veku 138 rokov. Nech je jeho presný vek akýkoľvek, hlboké vrásky na jeho tvári jasne hovoria, že tento muž prežil dlhý život. Bojoval, lovil ryby, bol poradcom, jazdil na koni aj na vlaku, objavil sa vo filme, predával pohľadnice. Okrem toho mal osem žien, no vlastné deti nikdy nemal, len adoptovaného syna Toma Smitha.

Koľko rokov mal John v čase smrti je predmetom mnohých debát. Podľa Štátnej komisie, ktorá spravovala záznamy Indiánov, nebol pôvodom hlbokých vrások vek, ale choroba a podľa nich mal presne 88 rokov v čase svojej smrti. Paul Buffalo, ktorý sa s Johnom stretol ako malý chlapec, hovorí, že mu opakovane rozprával, že mal sedem či osem rokov, osem či deväť alebo desať rokov, keď padali hviezdy.

Padanie hviezd odkazuje na dážď Leoníd – meteorický roj, ktorý bol spozorovaný v novembri 1833. Miestny historik Carl Zapffe tvrdí, že zapisovanie dátumu narodenia Indiánov tento roj ovplyvnil a došlo k byrokratickým nezrovnalostiam, pretože mnoho ľudí si myslelo, že prišiel koniec sveta. kvôli tomu nastal chaos ako medzi civilizovanými ľuďmi, tak aj medzi divochmi – Indiánmi. Ak je to teda pravda, John Smith mal v čase svojej smrti len niečo menej ako 100 rokov.

Pozri aj: Zomrel v polohe, ktorá vytvára pobavené reakcie. Fotka muža z Pompejí rýchlo koluje internetom a ľudia sa pri pohľade na ňu neubránia smiechu

rarehistoricalphotos.com
Príbehy
0
Komentovať (0)