Foto: Youtube

Michaela Galambošová / / Zviera
Väčšina psov sa v prípade nebezpečenstva, ktoré hrozí ich majiteľom, snaží zavolať pomoc. Ako však v podobnom prípade zareaguje (ne)obyčajná mačka?

Mačky sú tvory, ktoré je veľmi ťažké pochopiť. Majú svojich obľúbencov a neraz sa votrieť do ich priazne stojí nemálo námahy. Niekedy sa vám to nepodarí po celý život. Sú zištné, teritoriálne a robia si často čo chcú. Dnes vám predstavíme Spartu. 10-ročnú mačku, ktorá má aj po rokoch vzájomného súžitia svojho majiteľa očividne v paži.

Ten ju však má napriek tomu rád. Svojej mačke z čistej lásky založil účet na Facebooku pod názvom The Mean Kitty (Zlomyselná mačička), ktorý má viac než 12-tisíc fanúšikov. Ukazuje v ňom radosti a starosti (ne)všedného každodenného života so štvornohým miláčikom. Pred istým časom mu prišiel na um zaujímavý experiment. Bol zvedavý, ako bude Sparta reagovať v prípade jeho nečakaného úmrtia. Asi počul dosť o prípadoch, keď sa mačky po smrti svojich majiteľov kŕmili ich mäsom. Pred Spartou teda predstieral svoju smrť. To, čo sa dialo, natočil na video, ktoré sa okamžite stalo hitom internetu, pričom za tri týždne malo viac ako 2 milióny pozretí. Tu je:

Predstierať smrť pred mačkou sa rozhodne neoplatí

Sparta si síce všimla, že sa niečo deje, no zjavne nevynaložila dostatočnú námahu na to, aby zachránila svojho majiteľa. Chvíľu sa okolo neho obšmietala, no vzdala to už po pár sekundách. Radšej sa spokojne zvalila na zem. Alebo sa tiež pokúšala fingovať svoju smrť? To sa nikdy nedozvieme.

Pozri aj: Prečo mačky nosia pred dvere mŕtve zvieratá?

boredpanda.com
0
Komentovať (0)