Foto: Public Domain Pictures

Päťdielna miniséria o tragických udalostiach z Černobyľu bude na domácej pôde debutovať 6. mája.

Titul Chernobyl prenáša na obrazovky príbeh z roku 1986, ktorý sa postaral o jednu z najväčších environmentálnych i nukleárnych katastrof modernej histórie. Film sleduje skupinu odvážnych ľudí, ktorí sa obetovali pre záchranu Európy pred nepredstaviteľnou katastrofou a to všetko zatiaľ čo bojovali proti dezinformačnej kultúre.

Spomínanú skupinu ľudí si zahrajú ikonické hollywoodske hviezdy, medzi ktorými uvidíme Jareda Harrisa, Stellana Skarsgårda či Emily Watson. HBO už vydalo k pripravovanému dielu, na ktorom poznateľne nešetrilo, aj prvý teaser. Je jasné, že sa máme na čo tešiť.

Príbeh o ľudskom zlyhaní a ušľachtilosti

Úlohou minisérie, ktorá sa nakrúcala v Litve, bude odhaliť udalosti, ktoré predchádzali výbuchu černobyľského reaktora. Nové dielo od HBO má byť príbehom lží a zbabelosti, no rovnako aj odvahy a presvedčenia. Herci, ktorí sa upísali do tohto projektu odsúdeného na úspech, majú bohaté skúsenosti s oceňovanými dielami. Preto by nebolo prekvapením, keby to Chernobyl dotiahol až na cenu Emmy.

Černobyľská havária je najhoršia jadrová nehoda v histórii jadrovej energetiky. Odohrala sa v 26. apríla 1986 v atómovej elektrárni. Počas testovania bezpečnostného systému došlo k prehriatiu a následnej explózii reaktora. Rádioaktívny mrak, ktorý sa v dôsledku toho uvoľnil, zasiahol Ukrajinu, Bielorusko, Rusko, no aj iné časti východnej Európy a Škandináviu.
tvweb.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy