Niekedy šťastie nepraje a stane sa, že príde na svet človek napríklad bez ruky. Samozrejme to neznamená menej hodnotný život. Niekedy si takíto ľudia...

Niekedy šťastie nepraje a stane sa, že príde na svet človek napríklad bez ruky. Samozrejme to neznamená menej hodnotný život. Niekedy si takíto ľudia vedia užívať život mnohonásobne viac… No nestáva sa to len vo svete ľudí. Zoznámte sa s Vincentom, kocúrom, ktorý sa narodil s postihnutými zadnými nohami, a teda nemohol chodiť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Takto ho nechali napospas osudu opusteného v Iowe, kde našiel úkryt v útulku pre zvieratá Story County Animal Shelter. Na Vincenta sa šťastie usmialo, keď sa o ujali úžasní pracovníci útulku a jedni z najlepších veterinárov. Podarilo sa im postaviť ho späť na… Labky.

Teraz už dospelý, 3-ročný Vincent, sa narodil len s polovicou jeho píšťaly, jeho koleno bolo poškodené, a teda nemohol ohýbať končatinu. Dnes, kedy sa dá už takmer všetko, dokázali títo úžasní ľudia opäť postaviť na nohy Vincenta s pomocou operácie a dvoma titánovými protézami, ktoré vychádzajú priamo z jeho stehenných kostí.

macka s protezami titulna
iflscience.com

Videli ste už šťastnú mačku? Toto boli prvé Vincentove kroky.

[youtube CQXHmYDg_cY 720 410]

Možno ste si to ani nestihli uvedomiť, ale je to veľmi veľký krok. Takto sa bude môcť ďalej pomáhať viacerým a viacerým zvieratám… Ak sa vám zdajú byť implantáty krátke, nemusíte sa obávať. Vincentovi ešte pribudne ďalšia časť protéz. Či už dokáže aj s takýmito protézami viesť „normálny mačací“ život, je otázne. Ale každý vie, že mačky sú tvory skutočne prefíkané a šikovné, takže… Si určite poradí.