Foto: moviestillsdb.com

Za vznikom filmu stojí režisér Dexter Fletcher.

Bol to práve on, kto dorábal záver Bohemian Rhapsody potom, ako režisér Brian Synger „odstúpil“ od projektu. „Freddie Mercury mal síce lepší hlas, no je to Elton John, kto dostal lepší film, píše New York Post po uvedení filmu na festivale v Cannes. Film Rocketman je nie celkom presným životopisným filmom o geniálnom hudobníkovi. Projekt sa však svojou nepresnosťou netají.

Ide totiž o takzvanú hudobnú fantáziu, ktorá je inšpirovaná búrlivým životom a obrazotvornou hudbou Eltona Johna. Film sa začína tam, kde Eltonov život. Teda vtedy kým bol ešte obyčajným Reginaldom, bucľatým chlapcom v okuliaroch, ktorý nevychádzal s rodičmi ani s okolím, len s klavírom. Keď sa však z Reginalda stal Elton, začala sa jeho prirýchla cesta na vrchol, ktorej nechýbali drogy, alkohol ani iné neresti.

Sex, drogy, piano

Tak ako my všetci, aj Elton musel počas života mnohokrát čeliť svojim démonom. Samotu a absenciu lásky kompenzoval drogami a ventiloval skrz geniálnu hudbu, ktorá je dnes podstatnou súčasťou kultúrnej histórie. Bol a aj stále je prirodzeným šoumenom, ktorý si dokázal získať ľudí už len samotnou prítomnosťou na pódiu. Táto veľkoleposť i mnoho abstraktných momentov, prekrásne zachytáva muzikálna dráma Rocketman, v ktorej Eltona stvárnil Taron Edgerton.

Herec vo filme podáva hviezdny výkon, pri ktorom stíha nielen excelovať ako herec, ale aj ako spevák. New York Post tiež kvituje prácu tvorcov, pričom poznamenáva, že namiesto toho, aby si účtovali peniaze za to, čo si môžeme prečítať na Wikipedii zdarma, šikovným spôsobom opisujú Eltonov vzťah s textárom Berniem Taupinom a manažérom/milencom Johnom Reidom. Film môžete vidieť v slovenských kinách od 30. mája.

nypost.com, cinemart.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )