Foto: moviestillsdb.com

Skôr než sa začalo nakrúcať, DiCaprio sa vyjadril, že išlo o jeden z najlepších scenárov, aké kedy čítal.

Aj jeho naliehanie nakoniec pomohlo k tomu, že sa film nakoniec natočil. O Tarantinov posledný snímok sa išli štúdiá pobiť a vojnu nakoniec vyhralo Sony. Tarantinove veľdielo s príhodným názvom je doposiaľ jeho najosobnejším filmom. Pred pár dňami mal film premiéru na festivale v Cannes. Portál SME informuje, že Tarantino požiadal novinárov, aby divákom nevyzradili dej.

Podľa všetkého nás teda čaká veľký zvrat. To však nie je žiadnym prekvapením, keďže na klasické filmové twisty si krvavý režisér potrpí. Hovoriac však o krvi, na tú sa podľa recenzii tešiť nemáme. Film totiž nie je celkom klasickou Tarantinovkou, keďže tu hrdinovia nepadajú k zemi ako muchy. Ak teda chcete vidieť štýlovú akciu, choďte na predstavenie Johna Wicka, ktorý aktuálne valcuje v tržbách Avengers. Tarantino však prichádza s niečím novým, nie s ďalším Kill Billom.

L.A. roku 1969

Nový trailer nám opäť odhaľuje o kúsok viac zo vzťahu dvoch hlavných postáv, ktoré si zahrali Leonardo DiCaprio a Brad Pitt. Pozornosť filmu sa sústredí na Los Angeles roku 1969. Zlom dekád, kedy sa americká spoločnosť obrátila. Vo filme uvidíme zo všetkého, čo túto éru sprevádzalo, aspoň niečo. Tarantino nezabudol na Charlesa Mansona ani na pôvabnú Sharon Tate (Margot Robbie), ktorú jeho „rodina“ zavraždila.

moviestillsdb.com

Toto bola síce v lete ’69 veľká udalosť, no Tate ani Manson nie sú hlavnými postavami filmu. Dej sa sústredí na zmenenú dvojicu hercov, ktorí stvárňujú Ricka Daltona (DiCaprio), seriálovú westernovú hviezdu a jeho kaskadérskeho dvojníka Cliffa Bootha (Pitt). Viac sa už však dozviete v zmieňovanom traileri.

Film premiéroval na festivale v Cannes, presne 25 rokov potom, ako sa tu svetu odhalil Tarantinov najväčší film, Pulp Fiction. Vo filme nebudú chýbať aj ďalšie hviezdy ako Al Pacino v úlohe producenta Marivna Schwarzsa či Rafał Zawierucha ako režisér Roman Polanski. Film mieša fikciu so skutočnými udalosťami hrozivého leta a prináša kritiku na súčasný filmový priemysel, zároveň s ódou na sentiment minulého storočia.

huffpost.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy