Foto: moviestillsdb.com

S utorkom prichádza náš tradičný filmový prehľad.

Je tu ďalší týždeň, ktorý aj vo svete filmu a televízie priniesol množstvo zaujímavých a vzrušujúcich noviniek. Samozrejme nechýba ani niekoľko nových trailerov a premiér, na ktoré sa môžeme tešiť už onedlho. Posledný týždeň však bol najmä o lámaní rekordov. Že by bol rok 2019 novým rokom 1994?

Tento rok bol pre svet filmu známy, ako najplodnejší, keďže práve vtedy vyšlo niekoľko najlepších filmov všetkých čias. A to vrátane Pulp Fiction či Levieho kráľa.

Doctor Who sa konečne dočkal

Seriál, ktorý láme rekordy vo vysielaní, by si skutočne zaslúžil videohru už dávno. Zjavne však ešte stále nie je prineskoro. Obľúbený seriál Doctor Who a jeho fanúšikovia sa dočkali. Na pulty totiž prichádza VR hra na motívy seriálu. K dispozícii je prvý trailer a je nutné uznať, že vizuálne pôsobí toto dielo naozaj úchvatne. Hra dostala podtitul The Edge Of Time a hráči budú mať za úlohu zachrániť Doktora z opačného konca vesmíru. Preskúmať budú môcť rôzne svety a dokonca aj pilotovať TARDIS.

Game Of Thrones je na konci

Game Of Thrones ukončilo svoje vysielanie premiérou 6. epizódy poslednej série. Tvorcovia sa museli opierať o vlastnú fantáziu, keďže seriál predbehol svoju knižnú predlohu už okolo piatej série. Aj z tohto dôvodu neboli fanúšikovia celkom spokojní s tým, ako seriál dopadol. Ak budú teda chcieť vedieť, ako sa osudy hrdinov skutočne rozuzlili, budú si musieť počkať, kým Martin dokončí poslednú knihu. Absencia autorovej účasti na vývoji seriálu však spôsobila, že historicky posledná epizóda Game of Thrones mala najhoršie hodnotenie vôbec.

Druhé pokračovanie To bude ešte krvavejšie

Do premiéry pokračovania IT zostávajú len štyri mesiace. Príbeh sa drží Kingovej predlohy, a tak budeme môcť nahliadnuť na osudy obľúbených postáv o 27 rokov neskôr. Dej filmu teda bude zasadený do roku 2016 a klauna Pennywisa si pochopiteľne opäť zahrá Bill Skarsgård. Scenárista Gary Dauberman už potvrdil, že filmové pokračovanie bude omnoho desivejšie a krvavejšie ako jeho predchodca. Rozhodne sa máme na čo tešiť.

Robert Pattinson si zahrá Batmana

A fanúšikom sa to nepáči. Robert Pattinson, ktorého môžete poznať vďaka úlohe Cedrica v Harry Potterovi, Edwarda v Súmraku či rôznym nezávislým projektom, sa nepozdáva na úlohu netopierieho muža veľkému počtu komiksových nadšencov. V niekoľkých posledných projektoch nás však Pattinson presvedčil, že je skutočne talentovaným hercom, ktorý si s touto úlohou určite poradí. Bude len musieť ignorovať fakt, že fanúšikovia proti nemu podpisujú petíciu. Film bude režírovať Matt Reeves a tešiť sa môžeme aj na postavy Tučniaka a Catwoman.

Sony vytvorilo filmové štúdio pre PlayStation

Nerozumiete? Sony sa rozhodlo, že nebude predávať práva na svoje hry, no sfilmuje si ich samo. Podľa najvyšších hláv v rade spoločnosti Sony nebolo veľa scenáristov a režisérov schopných pochopiť herný svet, a preto za to veľa filmov natočených podľa hier nestálo. To sa má však zmeniť s nadchádzajúcim projektom, vďaka ktorému sa aj obľúbené hry dočkajú kvalitných filmových spracovaní. Táto pocta tak už viac nebude patriť len literatúre a komiksom, ale aj svetu gamingu.

Black Mirror sa chystá na ďalšiu temnú premiéru

Piata séria sa vráti na Netflix v príhodnom dátume, 5. júna. Delia nás od nej teda dva týždne a podľa zverejneného traileru to vyzerá tak, že sa máme skutočne na čo tešiť. Okrem zaujímavého obsadenia sa môžeme pripraviť aj na Miley Cyrus. Temný seriál, ktorý sa preslávil efektom uveriteľnosti svojich vízii blízkej budúcnosti, si pre svojich fanúšikov nachystal pravdepodobne tri epizódy, no ako naznačuje portál Techbyte, možno sa môžeme tešiť na dlhšiu než tradičnú stopáž.

Avengers: Endgame rozdrvil Avatara

V prípade Game of Thrones hovoríme neustále o sklamaní. To však nečakalo fanúškov Marvel univerza, ktorí dostali úžasné a veľkolepé vyvrcholenie v podobe Endgame. Záverečný diel Avengerov je tak neuveriteľne úspešný, že na domácej pôde už predbehol Avatara, ktorý od roku 2009 drží pozíciu najúspešnejšieho filmu všetkých čias. Vyzerá to tak, že Endgame čoskoro zlomí rekord aj celosvetovo. Zároveň je však dôležité avizovať, že Endgame v súčasnosti šliape na päty tretie pokračovanie Johna Wicka, ktoré otvorilo víkend s tržbou 57 miliónov.

Pravdivé lži dostanú seriálovú podobu

Ikonické filmové dielo z roku 1994, v ktorom hlavnej úlohe dominoval Arnold sa zrejme dostane na naše obrazovky ako seriál. Toto spracovanie má v pláne štúdio Disney, ktoré chce projekt pripraviť, pre svoju streamovaciu platformu Disney+, ktorá v Spojených štátoch štartuje v novembri. Úspešný film Jamesa Camerona bol svojho času veľmi obľúbeným dielom, dnes je už previnilou slasťou. Neuberá mu to však na unikátnej atmosfére, ktorú sa snáď tvorcom podarí pretvoriť a vylepšiť v seriálovej verzii.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )