Foto: Mattias Olsson (Unsplash)

Kde sa oplatí vydať na lyžovačku?

Lyžiarska sezóna je v plnom prúde. Po aktuálnej snehovej nádielke na veľkej časti územia Slovenska sa síce možno na mnohých miestach lyžovať aj „za domom“, no predsa len je pre kvalitnú lyžovačku dobré investovať do skipasu v niektorom lyžiarskom stredisku. Ktoré je však to pravé? Kde sa to v pomere „cena-výkon“ oplatí najviac? Porovnali sme pre vás 8 najobľúbenejších lyžiarskych stredísk na Slovensku, ktoré sme zoradili od najlacnejšej ponuky.

Bachledka Ski and Sun

Celková dĺžka zjazdoviek: takmer 9 km zjazdoviek (vrámci skipasu TATRY SUPER SKI až 54 km)

Počet vlekov/lanoviek: 6 vlekov + nová kabínová lanovka

Cena celodenného skipasu pre 1 dospelú osobu: 25,20 € (skipas TATRY SUPER SKI)

Web: bachledka.sk

V Belianskych Tatrách kraľuje Bachledova dolina, vďaka Chodníku korunami stromov, najmä letnej turistickej sezóne. Zahanbiť sa však nedá ani počas tej zimnej. V miestnom stredisku si tu môžete zalyžovať v troch dolinách. V lokalite jednoducho dostupnej z Tatier i Zamaguria sa navyše môžete najnovšie tešiť aj na novú kabínovú lanovku. V rámci jedného skipasu TATRY SUPER SKI je tiež možné navštíviť aj 14 lyžiarskych stredísk v neďalekom Poľsku. Návštevník má tak k dispozícii širokú ponuku pozostávajúcu z až 54 km zjazdoviek.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bachledka Ski & Sun (@ski_bachledova),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bachledka Ski & Sun (@ski_bachledova),

Kubínska Hoľa

Celková dĺžka zjazdoviek: 14 km zjazdoviek

Počet vlekov/lanoviek: 10 vlekov

Cena celodenného skipasu pre 1 dospelú osobu: 28 €

Web: kubinska.sk

V oravskom regióne sa na lyžovačku rozhodne oplatí zájsť na Kubínsku hoľu. Na svoje si tu prídu celé rodiny s deťmi aj nadšenci adrenalínovejšej jazdy. Pre tých je k dispozícii free-ride zóna, pretekárske trate či snowboardový park. Za pozornosť stoja aj miestne výhľady. Z vrcholu Oravskej Magury je možné za dobrých podmienok obdivovať Tatry, Nízke Tatry, Chočské vrchy, Malú či Veľkú Fatru a samozrejme Oravu ako na dlani.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @kubinska_hola,

Veľká Rača Oščadnica

Celková dĺžka zjazdoviek: viac ako 14 km zjazdoviek

Počet vlekov/lanoviek: 8 lanoviek a vlekov

Cena celodenného skipasu pre 1 dospelú osobu: do 6.1.2019 – 30 €

Web: snowparadise.sk

V srdci Kysúc, v lyžiarskom stredisku Snowparadise Veľká Rača Oščadnica, mali do konca roka mierne problémy so snehom. Aktuálne však stredisko v sobotu 5. januára otvára aj lákavé zjazdovky v lokalite Lalíky a rozširuje tak možnosti pre svojich návštevníkov. Lákadlom pre mnohých športovcov môže byť večerné lyžovanie. Práve v Oščadnici totiž nájdete po zatmení sprístupnené najdlhšie zjazdovky na Slovensku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Snowparadise Veľká Rača (@snowparadise.velka.raca),

Park Snow Donovaly

Celková dĺžka zjazdoviek: 11 km zjazdoviek

Počet vlekov/lanoviek: 16 lanoviek a vlekov

Cena celodenného skipasu pre 1 dospelú osobu: do 6.1. 2019 – 34 €

Web: www.parksnow.sk

Lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly je aj pre svoju polohu na hranici Žilinského a Banskobystrického kraja veľmi obľúbenou zimnou destináciou. Návštevníkom sú pre zimné športy k dispozícii dve rôzne miestne lokality – Nová Hoľa a Záhradište – pričom každá priláka iný typ lyžiara. Vyhľadávaným je aj miestny „park“ pre snowboardistov, kde môžete nájsť množstvo skokov, railov či iných adrenalínových prekážok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PARK SNOW Donovaly (@donovaly),

Vrátna

Celková dĺžka zjazdoviek: 14 km zjazdoviek

Počet vlekov/lanoviek: 14 lanoviek a vlekov

Cena celodenného skipasu pre 1 dospelú osobu: do 6.1.2019 – 34 €

Web: www.vratna.sk

V Malej Fatre je najväčším aj najobľúbenejším lyžiarskym strediskom to, ktoré nájdete vo Vrátnej doline. Miestne lyžiarske stredisko patrí vôbec k prvým na Slovensku a tvoria ho celkom tri rôzne lokality – Paseky, Poludňový Grúň a Chleb. Na svoje si tu prídu od detí a absolútnych začiatočníkov cez pokročilých športovcov až po nadšencov adrenalínu absolútne všetci. Na Chlebe je totiž možné okúsiť najstrmšiu zjazdovku v našej krajine.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vrátna Malá Fatra (@vratnamalafatra),

Tatranská Lomnica

Celková dĺžka zjazdoviek: približne 24 km zjazdoviek

Počet vlekov/lanoviek: 20 lanoviek a vlekov

Cena celodenného skipasu pre 1 dospelú osobu: cena počas víkendu 4.1 – 6.1 od 36 € do 54 € (rozdielne ceny v kamennej predajni a nákupom cez eshop)

Web: www.vt.sk

Lyžovačka vo Vysokých Tatrách je okrem iného atraktívna aj pre dlhotrvajúcu sezónu. Lyžiarske stredisko, ktorého východiskovým bodom je Tatranská Lomnica, ponúka skutočnú vysokohorskú lyžovačku z Lomnického sedla, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 2190 m.n.m. K dispozícii sú však samozrejme aj menej náročné zjazdovky a na svoje si tak príde lyžiar či snowboardista každej kategórie. Lákadlom je aj 5,5 km dlhá profesionálne upravená carvingová trať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vysoké Tatry (@vysoketatry_horyzazitkov),

Štrbské pleso

Celková dĺžka zjazdoviek: 9 km zjazdoviek

Počet vlekov/lanoviek: 6 vlekov a lanoviek

Cena celodenného skipasu pre 1 dospelú osobu: cena počas víkendu 4.1 – 6.1 od 36€ do 54 € (rozdielne ceny v kamennej predajni a nákupom cez eshop)

Web: www.vt.sk

Pre menej náročných lyžiarov, ktorí zamieria do Vysokých Tatier, je jasnou voľbou Štrbské pleso. Azda najobľúbenejšie centrum turizmu v celých Tatrách (celoročne), ponúka ľahké a stredne ťažké zjazdovky, ideálne pre celé rodiny. Lyžiarske stredisko sa môže pochváliť v priemere najdlhšou lyžiarskou sezónou na Slovensku. Výhodou je aj to, že skipas zakúpený na Štrbské pleso platí aj v Tatranskej Lomnici (a samozrejme naopak).

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vysoké Tatry (@vysoketatry_horyzazitkov),

Jasná

Celková dĺžka zjazdoviek: viac ako 50 km zjazdoviek

Počet vlekov/lanoviek: 23 lanoviek a vlekov

Cena celodenného skipasu pre 1 dospelú osobu: cena počas víkendu 4.1 – 6.1 od 45 € do 60 €

Web: www.jasna.sk

Na severnej strane Nízkych Tatier je Jasná nespochybniteľne najväčším, najznámejším a najobľúbenejším lyžiarskym strediskom. V závere Demänovskej doliny ponúka kvalitnú lyžovačku vo veľmi príjemnom prostredí a za dobrého počasia aj vynikajúcimi výhľadmi na okolitú krajinu. V modernom lyžiarskom stredisku si na svoje prídu športovci všetkých kategórií, k dispozícii je dokonca aj freeride zóna v „divokom“ teréne pre skutočných nadšencov adrenalínu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jasná (@jasna_nizke_tatry),

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy