Foto: Unsplash

Suma vkladov bola štvornásobne vyššia ako pred piatimi rokmi.

Na Slovensku sa v sobotu 8. júna konali voľby do Európskeho parlamentu. Tak, ako bola vyššia účasť voličov a voličiek, vyšší bol aj záujem stávkujúcich ľudí. Tí za tipovanie na víťazov stavili aj tisícky a niektorí tie tisícky aj vyhrali.

Ako informuje stávková kancelária Fortuna, top výhra bola 12-tisíc eur. Najviac ľudí stavilo na výhru strany Smer – SD.

Stavili tisíce eur

„Celková suma vkladov bola štvornásobne vyššia než pred piatimi rokmi,“ uviedol Tarek Yacoob z oddelenia bookmakingu vo Fortune.
Podľa neho je zaujímavé, že na slovenské eurovoľby stávkovali aj klienti českej Fortuny.

Najviac politických stávok smerovalo na celkové víťazstvo jednej zo strán, tak, ako je tomu zvykom aj pri parlamentných voľbách. V počte tiketov aj v objeme peňazí medzi stávkujúcimi zvíťazila strana Roberta Fica.

„Celkový objem stávok na víťazstvo Smeru – SD oproti PS bol trojnásobný. Tikety na výhru ďalších strán boli zanedbateľné a vo výškach desiatok až stoviek eur,“ hovorí Tarek Yacoob.

Ako ďalej informoval, tikety na výhru strany Smer – SD pribúdali posledné tri dni pred voľbami.

Zaujímavé je, že najvyššia výhra poputovala do Česka. „Český klient si podal kombinovanú stávku s výhrou PS a niekoľkými športovými udalosťami za 5 700 eur. Na účet si pripísal viac ako 12-tisíc eur.“

Niektorí ľudia svoje stávky kombinovali rôznymi spôsobmi. Stavili nielen na celkové víťazstvo, ale aj na iné príležitosti. Jeden stavil 2 090 eur na to, že Demokrati získajú viac percent ako Slovenská národná strana. Vyhral 3 052 eur.

Ak máte akékoľvek otázky, ktoré súvisia s užívaním alkoholu alebo drog, so závislosťou, alebo s liečbou, zavolajte na Linku pomoci pre ľudí s problémami s alkoholom alebo drogami na číslo 02/ 5341 7464.
Uložiť článok

Najnovšie články