arkofnoah.org

Matej Mensatoris / / Série
Tesárstvo je starobylé remeslo, pri ktorom trvá niekoľko rokov, kým sa ho človek naučí a následne trvá desiatky rokov, kým sa v ňom naozaj stane odborníkom....

Tesárstvo je starobylé remeslo, pri ktorom trvá niekoľko rokov, kým sa ho človek naučí a následne trvá desiatky rokov, kým sa v ňom naozaj stane odborníkom. Každý kus, ktorý je vyrobený ručne, je preto veľmi cenný, a to najmä v dobe, kde mnohé práce za ľudí prebrali stroje.

Holandský tesár Johan Huibers sa počas rozsiahlych povodní, ktoré zasiahli oblasť kde býva, rozhodol, že postaví archu tak, ako ju postavil Noe z príbehu zo Starého Zákona.

arkofnoah.org
arkofnoah.org

Svoju repliku biblickej lode dokončil už v roku 2012. Teraz  v rámci turné bude archa presunutá do Brazílie, kde ako Johan uvádza, bude šíriť posolstvo Biblie.

arkofnoah.org
arkofnoah.org

Loď by mala absolvovať trasu dlhú takmer 10 tisíc kilometrov pozdĺž celého amerického kontinentu.

arkofnoah.org
arkofnoah.org

Loď je väčšia ako futbalové ihrisko a zmestí sa do nej až 5000 ľudí. Je dlhá 125 metrov, široká 30 metrov a vysoká až 25 metrov.

arkofnoah.org
arkofnoah.org

Má 5 palúb a samozrejmosťou je, že je postavená z dreva.

arkofnoah.org
arkofnoah.org

Váha 2500 ton tiež nie je žiadna maličkosť.

arkofnoah.org
arkofnoah.org

Loď sa má plaviť 2 a pol roka a okrem Brazílie navštívi aj Uruguaj,  Panamu, Kolumbiu a nakoniec si to zamieri na Kubu.

Ohromila vás táto archa rovnako ako nás v redakcii? Veľmi oceňujeme ručnú výrobu, a že všetko, čo sa dalo, bolo postavené ručne a z dreva. Jediné, s čím Johan pravdepodobne nepočítal, je to, ako by na archu zmestil aj dvoch zástupcov zo všetkých živočíchov na svete. Keďže ale aj podľa Johana sa žiadna potopa nechystá, tak tento problém zatiaľ riešiť nemusí.Komentovať (0)