Lucid Motors

Matej Mensatoris / / Veda
Nová luxusná elektrolimuzína od Lucid Motors má výborný dojazd a neuveriteľné zrýchlenie. Tesla má tak vážnu konkurenciu.

Výrobcovia automobilov si čoraz viac uvedomujú, že éra klasických spaľovacích motorov je pomaly na ústupe a do popredia sa tlačia autá na elektrický pohon. Prvou a najväčšou lastovičkou je spoločnosť Tesla, ktorá je v tomto segmente lídrom. No na scéne sa objavujú aj ďalší výrobcovia, ktorí chcú v tomto odvetví zamútiť vodu. Jedným z nich je aj spoločnosť Lucid Motors, ktorá aktuálne predstavila svoj nový luxusný model Air. 

Tento luxusný sedan je nielen priamym konkurentom áut od Tesly, ale aj limuzínam ako je Mercedes-Benz triedy S, BMW rady 7, či AUDI A8.

Lucid Motors
Lucid Motors

Srdcom modelu Air je 100 kWh batéria, ktorá autu dodá energiu a neuveriteľné zrýchlenie. Z nuly na 100 km/h sa dostane iba za 2,5 sekundy. Vďaka batérii dokáže prejsť až 640 kilometrov. Výrobca počíta aj so 130 kWh batériou, ktorá dojazd ešte predĺži.

Lucid Motors
Lucid Motors

Vzhľadom k uvedeným parametrom je jasné, že cenovka auta bude postavená vysoko. Výrobca nastavil cenu na úrovni 100 tisíc dolárov, čo rozhodne nie je málo. Avšak autá sa v tejto triede pohybujú v podobných cenových reláciách, čiže cenovka v tomto zmysle prestrelená nie je.

Lucid Motors
Lucid Motors

Auto okrem luxusných doplnkov, bohatej výbavy a obrovského výkonu ponúka ekonomickú a hlavne ekologickú prevádzku. Elektrické auto neprodukuje emisie, a tak neprispieva priamo k znečisťovaniu ovzdušia. A to je určite skvelé.

Pozri aj: Tesla očakáva, že o 20 až 30 rokov budú všetky vozidlá elektrické

interez.sk (mmm), inhabitat.comlucidmotors.com
0
Komentovať (0)