7 news

Matej Mensatoris / / Zviera
Pri pobreží Austrálskeho Sydney sa pred pár dňami odohral veľmi nezvyčajný lov. Kosatky čierne sa rozhodli, že si ulovia pomerne nezvyčajnú korisť. Za obeť...

Pri pobreží Austrálskeho Sydney sa pred pár dňami odohral veľmi nezvyčajný lov. Kosatky čierne sa rozhodli, že si ulovia pomerne nezvyčajnú korisť. Za obeť im padol mladý žralok. A aj keď žraloky zvyčajne kosatky nelovia, aj tak sme častejšie zvyknutí na to, že je to obrátene. No v tomto prípade je to práve tak, že lovec predstavuje korisť.

Amatérsky pilot malého drona Bruno Katakoa prelietal ponad pobrežie pri austrálskom Sydney. Pri tom sa mu podarilo zaznamenať skutočne nezvyčajný lov kosatiek na mladého žraloka. Jednoducho bol v pravý čas na správnom mieste.

7 news
7 news

Nielen, že tento lov je nezvyčajný, nezvyčajná je aj prítomnosť kosatiek čiernych v tejto oblasti austrálskych vôd. Kosatky čierne dokážu dorásť až do veľkosti 6 metrov a v skutočnosti sa radia medzi delfíny. Živia sa najmä menšími rybami a hlavonožcami, a aj preto je lov na žraloka pomerne nezvyčajný.

Na videu je vidieť ako kosatky medzi sebou pri love spolupracujú, čo poukazuje na ich vysokú inteligenciu. Navyše sú veľmi rýchle a mrštné. To je aj dôvod, prečo sa napokon žralokovi nepodarí uniknúť. Pozrite si unikátne video:

0
Komentovať (0)