Lukáš Mužla / / Lokál
Keď sa dvaja mladí umelci rozhodnú robiť veci inak, môže to dopadnúť aj takto. Lepra Delirio je nekomerčná štýlová značka oblečenia pre mladých ľudí, ktorú vytvorili dvaja nadšenci grafiti. A na ich tvorbe je to aj celkom vidno, nemyslíte?

Keď sa dvaja mladí ľudia rozhodnú pretvoriť svoje hobby do niečoho väčšieho, môže to dopadnúť aj takto. Lepra Delirio je nekomerčná značka oblečenia, za ktorou stoja dvaja mladí umelci, ktorí odmalička milovali umenie a grafiti. Namiesto toho, aby sprejovali ulice, však vytvorili niečo, čo môžu ľudia nosiť na sebe a prezentovať tak ich tvorbu a pritom budú mať oblečené štýlové oblečenie, ktoré sa od ostatných odlišuje. Chcete sa o projekte Lepra Delirio dozvedieť viac? Radi vás s ním zoznámime. 

O čom je projekt Lepra Delirio a kto ho tvorí?

Lepra Delirio je nekomerčná slovenská značka oblečenia pozostávajúca z dvoch členov. Sme  kamaráti, čo radi kreslia už odmalička. Boli sme spolužiaci a spolu sme začali maľovať graffiti. Hľadali sme spôsob, ako premeniť svoje „umenie“ na produkt , ktorý bude vizuálne zaujímavý a cenovo dostupný.

Kde vznikla myšlienka tohto projektu?

Síce sme obaja zo Žiliny, no myšlienka vznikla na strednej umeleckej škole v Ružomberku, kde sme vytlačili prvé tričko Lepra Delirio. V decembri to už budú tri roky.

Na Slovensku je mnoho podobných projektov. Čím ste iní a ako sa pokúšate ľudí zaujať?

Nesnažíme sa vytvárať masový produkt a naše dizajny sú extrémne limitované (ku starým dizajnom sa nevraciame a stále vytvárame nové). Neskrývame sa za minimalizmus. Všetky veci od kresby po potlač  si robíme svojpomocne. Berieme to veľmi osobne a snažíme sa vytvoriť komunitu, nie len narýchlo zbohatnúť.

Dizajny vašich prodkutov sú veľmi zaujímavé. Kde vzniká ich myšlienka a kto ich kreslí?

Díky kamko, máš zľavu (smiech)… Nápady na dizajny sú spontánne a vychádzame hlavne z graffiti,  prostredia, v ktorom sme vyrastali a vlastnej fantázie.

Ako vyzeralo vaše prvé tričko?

Naše prvé tričko vyzeralo presne takto.

lepra-delirio-prve-tricko
Lepra Delirio

Čo chcete svojím projektom dosiahnuť? Aký je váš cieľ?

Chceme za sebou niečo zanechať, hlavným cieľom je neustále napredovať a zlepšovať sa v tom, čo robíme.

Kde si ľudia môžu kúpiť vaše tričká či mikiny? Fungujete ako e-shop, alebo máte aj „kamennú“ predajňu?

Uprednostňujeme osobný kontakt s ľudmi, a preto fungujeme len ako „kamenná“ predajňa v centre Žiliny. Kontaktovať nás a sledovať novinky môžete na našej facebookovej fanpage a instagrame.

interez.sk (Lukáš M.), foto: Lepra Delirio
0
Komentovať (0)