Pozerali ste niekedy odovzdávanie Oscarov? Všetci nóbl nahodení, vymaľovaní za viac peniažkov ako vaša letná dovolenka spolu s stále nedoplatenou hypotékou… Sošku Oscara už...

Pozerali ste niekedy odovzdávanie Oscarov? Všetci nóbl nahodení, vymaľovaní za viac peniažkov ako vaša letná dovolenka spolu s stále nedoplatenou hypotékou… Sošku Oscara už získalo nespočetné množstvo hercov. Asi si ich zaslúžili. Určite ale mnohí z vás vedia o x ďalších hercoch, ktorým doma na poličke táto prestížna soška stále chýba. V jednom mene sa jednoznačne zhodneme viacerí. Áno, máme na mysli Leonarda DiCapria. Možno mu to doposiaľ nebolo súdené, možno ani nebude. Taká Meryl Streep (má síce o 16 rokov viac) bola napríklad nominovaná na Oscara 19-krát a sošku si domov odniesla už trikrát. Nuž, sympatická dáma v rokoch asi vie, ako na to.

dikaprani a rodicia
brillfilms.com / Scott Myers

Tento modrooký blonďák sa narodil 11. novembra 1974 v Californii v USA. Korene má tento švihák naozaj pestré – otec polovičný Talian a polovičný Nemec, mama Nemka s ruskými koreňmi. Nerozmýšľali ste niekedy tiež, prečo to meno? Údajne bola jeho tehotná matka práve v múzeu a obzerala si obraz Leonarda da Vinciho, keď vtom sa z brucha ozval malý Leonardo. Vyrastal v podstate len s matkou, rodičia sa rozišli keď mal Leonardo len rok. Už ako tínedžer túžil hrať a išiel si za svojím.

dikaprani krpec
polyvore.com

Už v 14 rokoch začal hrať, ale väčší prelom prišiel až v roku 1993, kedy si zahral vo filmoch Zo života chlapca  a Čo žerie Gilberta Grapea. V druhom spomínanom filme si zahral dokonca postihnutého chlapca. A zahral ho skutočne geniálne. Vďaka tomuto filmu bol nominovaný na Oscara, ale sošku sa mu získať nepodarilo. Odniesol si domov aspoň Zlatý Glóbus.

dikaprani gilbert grape
media.mensxp.com

(Ak ste tento film nevideli, oplatí sa napraviť, navyše tam hrá aj Johnny Depp a Juliette Lewis.)