Foto: Instagram/ Milly Smith

Nie vždy musia byť naše vnútorné problémy viditeľné aj navonok.

Bežnou vlastnosťou ľudí je súdiť ostatných podľa ich vzhľadu bez ohľadu na to, čo môžu práve prežívať. Ešte horšie je, ak vás na základe prvého dojmu posúdi aj lekár, u ktorého hľadáte pomoc. Práve takúto skúsenosť mala mladá mamička, ktorá mala sklony k samovražde a práve neprimeraná reakcia odborníka ju takmer stála život. 

Milly Smith, poradkyňa psychického zdravia, sa rozhodla ľuďom ukázať, že nie je všetko tak, ako sa prvý pohľad zdá. Do svojho príspevku na Instagrame pridala dve fotografie – na jednej si so smutným výrazom v tvári objíma kolená, na druhej pôsobí spokojne a šťastne. Milly však priznala, že aj keď to tak nevyzerá a rozdiely na fotkách sú obrovské, v tom období bojovala so samovražednými myšlienkami.

Obrovským problémom pre ňu bolo, keď ako 14-ročná vyhľadala pomoc odborníka a so svojimi myšlienkami sa mu zdôverila. Lekár však pri pohľade na ňu povedal, že nevyzerá veľmi samovražedne. Cítila sa hlúpo a zahanbene, čo jej vtedajšiemu stavu vôbec neprospelo. Táto veta sa jej hlboko vryla do pamäti a odradila ju od akejkoľvek ďalšej snahy riešiť svoje problémy.

Rozmýšľala som nad tým, čo znamená vyzerať samovražedne. Zlý úsudok ma takmer stál život,“ vyjadrila sa. O pár rokov neskôr sa totiž doma v obývačke predávkovala. „Pamätám si, ako som si hovorila, že nemôžem vyhľadať pomoc, nevyzerám dostatočne samovražedne, nezapadám do normálu, vysmejú ma,“ spomína.

Zobudila sa až v nemocnici obklopená rodinou. Až v tom bode si uvedomila, aké vážne to s ňou je, no ak by nebolo jej priateľa, ktorý jej zachránil život, mohlo byť už neskoro. Preto sa snaží ukázať ľuďom, že človek nemusí vyzerať ako úplná troska na to, aby sme jeho problémy zaškatuľkovali ako nepodstatné a odopreli mu pomoc. „Zastavte predsudky. Samovražedné myšlienky som mala na oboch fotografiách, hoci možno neboli úplne rovnaké, ale boli tam, uzavrela.

Podporu jej vyjadrilo mnoho ľudí, ktorí zverejnili svoje vlastné príbehy, ako hľadali odbornú pomoc, no lekári ich problémy zľahčovali. Milly, ktorá kedysi trpela aj anorexiou, sa im snaží pomôcť a toto je jeden zo spôsobov.

Pozri aj: Tento fotograf zachytil na svojich fotografiách ženy, ktoré momentálne prežívali orgazmus. Ako vyzerali?

dailymail.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články