flickr.com

Hračka, ktorá je neodmysliteľne spojená s detstvom azda každého, kto vyrastal v 90-tych rokoch.

Pamätáte si túto „technickú vymoženosť“ z 90-tych rokov? Malá pípajúca hračka, ktorá predstavovala zvieratko ukryté elektronických obvodoch a ktoré si vyžadovalo pravidelnú starostlivosť, aby sa jej darilo, si podmanila milióny detí po celom svete. A keďže teraz je „retro“ v kurze, Tamagoči sa vracia.

V jednom čase azda neexistovalo dieťa, ktoré by tamagoči, alebo aspoň nejaký jeho „klon“, nemalo. Bolo to, ako keby ste mali kybernetickú zlatú rybku vo vrecku, ktorej musíte dať jesť, hrať sa s ňou a samozrejme tiež upratať jej produkty trávenia. Ošiaľ, ktorý tamagoči spôsobil, bol až neuveriteľne veľký a boli obdobia, v ktorých ste túto hračku nemali možnosť nikde kúpiť, lebo všade bola jednoducho vypredaná.

Hračka, ktorá ostáva v srdciach mnohých detí vyrastajúcich v 90-tych rokoch, sa teraz vracia vo vynovenej verzii.

V súčasnosti je síce dostupný iba v Japonsku a stojí 2000 jenov (17 eur), no za takú nízku cenu si ho určite každý milovník tejto hračky nenechá ujsť. Jediný problém by v tomto prípade mohlo zohrávať poštovné. V takom prípade sa možno oplatí chvíľu počkať, kým sa hračka dostane z Japonska aj na iné trhy.

Ak ale nechcete platiť za reedíciu originálu, na internete nájdete veľké množstvo starých tamagoči či jeho mutácií, skutočne za „facku“. Avšak môžete nájsť aj kúsky, z ktorých ceny sa vám zatočí hlava. Špeciálne verzie „temných“ Devilgoči kúpite v prepočte za približne 175 eur.

eBay

Aké zvieratko ste mali vo svojom Tamagoči vy?

Pozri aj: Na trh s hračkami prichádza revolúcia v podobe Lego pásikov, ktoré možno strihať, lepiť či ohýbať

interez.sk (mmm), ladbible.com

 

Príbehy
0
Komentovať (0)