magic4walls.com

koso / / Zaujímavosti
Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

Rachel Warwick trpí vzácnou chorobou, vďaka ktorej si predstavuje kúpeľ ako peklo, dokonca vlastné slzy jej popália tvár. Je alergická na vodu. Ako môže niekoho telo odmietať najzákladnejšiu látku pre život?

Keď sa ráno Rachel zobudí, vypije niečo ako jed, ktorý jej steká dolu hrdlom, pričom dráždi všetko, čoho sa dotkne, po čom nastúpi pálivý pocit, ako keby ste zjedli žihľavu. Na kúpalisku sa pozerá na ľudí, ako sa zabávajú, no keď sa chce pridať a namočí si prsty na nohách, začne cítiť strašnú bolesť. Každý kontakt s vodou ju bolí. Keď prší alebo sneží, nemôže ísť z domu. Vyhýba sa cvičeniu a nosí tenké oblečenie, aby sa nespotila. Niektoré reakcie môžu trvať aj hodiny. “Niekedy po stretnutí s vodou cítim, akoby som bežala maratón. Cítim sa unavená a musím si na chvíľu sadnúť. Je to hrozné, ale nemôžem plakať, lebo ma bude páliť celá tvár.”

Aj vy sa teraz určite pýtate, ako môže takýto človek žiť? Jesť, piť, alebo sa umývať? Toto sú najčastejšie otázky, ktoré Rachel dostáva. Pravda však je, že to musí len prežiť. Sprchovanie obmedzila na jedenkrát za týždeň, pije veľa mlieka, ktoré ju dráždi menej. A s mnohými vecami jej pomáha manžel.

Rachel diagnostikovali túto chorobu keď mala 12 rokov, keď sa jej začali vytvárať vyrážky po plávaní v bazéne. Doktor jej potom povedal, že si myslí, že má alergiu na vodu. Mala šťastie, že doktor o tejto diagnóze už počul. Inak by si prešla mnohými testami. V jednom z nich, by namočili jej polovicu tela do vody na pol hodinu a čakali, čo sa stane. Pre ňu by to znamenalo nesmierne muky a doktor jej povedal, že ak by sa vystavila týmto testom, pravdepodobne by to pre ňu bolo horšie, ako samotná choroba.

commentsdb.com
commentsdb.com
0
Komentovať (0)