Foto: Epic Drama

Slávnu ponorku U-612 čaká ďalšia neľahká úloha.

Vo svete televíznych seriálov je len veľmi málo vojnovo ladených projektov. Na pokračovanie úspešného hitu z dielne nemeckých producentov museli diváci čakať dlhé dva roky. Vyzerá to však tak, že dlhé čakanie sa oplatilo. Druhá séria seriálu zasadeného do obdobia 2. svetovej vojny prichádza. A vyzerá ešte lepšie než jej predchodkyňa.

Historický seriál Ponorka (Das Boot), ktorý vychádza zo slávnej filmovej predlohy režiséra Wolfganga Petersena si svojich skalných fanúšikov získal už prvou várkou epizód. Teraz, po viac ako dvoch rokoch, sa seriál z producentskej dielne televízie Sky One vracia opäť a pre slovensko-českých divákov aj na obrazovky stanice Epic Drama.

Výpravný vojnový seriál

V ôsmich epizódach 2. série budeme opäť sledovať osudy posádky (fanúšikom pôvodného filmu veľmi dôverne známej) ponorky U-612, avšak už nielen tej. Príbeh v jednotlivých častiach bude fungovať vo viacerých paralelných vrstvách a vďaka rozšírenému príbehu (a bohatému rozpočtu) sa pozrieme aj do viacerých miest Európy, kde sa dej bude odohrávať.

Rovnako ako pôvodný film, aj novodobá televízna séria je založená na rovnomennom románe z roku 1973 od Lothar-Günthera Buchheima, avšak aj s prídavkami, ktoré boli spracované v literárnom pokračovaní Die Festung. To vyšlo v roku 1995.

Pôvodný film končí v decembri 1941 a seriál nadväzuje na dej o deväť mesiacov neskôr, v roku 1942. V druhej sérii, ktorej dej začína v decembri 1942, sa stretávame so skúseným veliteľom ponoriek Johannesom von Reinhartzom, ktorého vyšlú s ponorkou U-822 na tajnú misiu k východnému pobrežiu Spojených štátov amerických. Úloha je jasná – vylodiť troch sabotérov. Avšak vernosť zdanlivo skúseného veliteľa je spochybnená, preto za ním pošlú aj ďalšiu ponorku s posádkou U-612, ktorej šéfuje veliaci dôstojník Wrangler. To však nie je jediný príbeh, ktorý druhá séria rozpovie…

Foto: Epic Drama

Jednou z hrdiniek bude opäť aj špiónka Simone (hrá ju Vicky Krieps), ktorú čakajú neľahké chvíle pri zaisťovaní únikovej cesty pre židovskú rodinu z okupovaného Francúzska. Uvidíme aj veliaceho dôstojníka Hoffmanna ako žije v New Yorku po tom, čo sa mu tesne podarí uniknúť smrti a mnoho ďalších dejových zvratov plných aj akčných scén, aké v súčasnosti neponúka žiadny iný vojnový seriál.

V hlavných úlohách herci z kinohitov

Tak ako pri prvej sérii, ani pri výrobe druhej sa peniazmi nešetrilo. Výsledkom je tak pútavá vojnová dráma, ktorá pohltí doslova každého milovníka žánrovo podobne ladených filmov či seriálov. Na svoje si prídu najmä fanúšikovia vojenskej techniky, ktorá bola pri výrobe druhej série opäť zdokonalená.

Samozrejmosťou však pri druhej sérii Ponorky nie sú len vylepšené rekvizity či prepracovanejšie špeciálne efekty. Tvorcovia na scénu privádzajú aj nové postavy, ktoré dej nových epizód nielen skvelo doplnia, ale aj riadne zamotajú. Stvárnia ich pritom nie málo známe tváre. Práve naopak, osadenstvo druhej série doplní napríklad Clemens Schick, ktorého sme mohli vidieť v bondovke Casino Royale, Thomas Kretschmann, ktorý zahviezdil v marvelovke Avengers: Vek Ultrona (Avengers: Age of Ultron), Rochelle Neil, ktorá si zahrala v pokračovaní sci-fi kultu Terminator: Dark Fate či Michael McElhatton, známy z ikonického fantasy seriálu Hra o tróny (Game of Thrones).

Foto: Epic Drama

Oceňovaný seriál európskej produkcie

O tom, že seriál Ponorka sa oplatí vidieť, svedčí aj fakt, že seriál si za svoju úvodnú sériu počas minulého roka odniesol niekoľko prestížnych ocenení. Spomenúť môžeme napríklad cenu Magnolie z televízneho festivalu v Šanghaji, ROMY Award (cenu poroty) či špeciálne ocenenie od poroty pri udeľovaní cien bavorskej televízie.

Tvorcovia sľubujú, že napínavý príbeh historického seriálu vás vtiahne do deja už v prvých minútach prvej z ôsmich epizód druhej série. Za nás môžeme len vrelo odporučiť aj prvú porciu epizód v úvodnej sérii. Epic Drama bude tento seriál v premiére vysielať vždy v nedeľu už od 17. mája 2020 o 21:00.

Zaujal vás náš výber? Inšpirujte sa ďalšími titulmi:
Tip na film | Tip na seriál

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )