Michal Blaško / / Kultúra
Tanečná revolta na kubánsky spôsob v rytme salsy, rumby, mamby či merengue obsadí v sobotu 17. decembra parket KC Dunaj. Na temperamentnej párty Kubánska noc rozohrá hravé melódie medzinárodná kapela Azúcar Cubana a pestré sety prinesú DJi Danny Alvés a Mišo Biely.

„Azúcar Cubana prezentuje niekoľko štýlov, a to nielen z Kuby, ale aj z ostatných krajín Karibiku. Hráme salsu, meruengue, chachacha, cumbiu, bolero, rumbu a ešte ďalšie štýly. Slovenské publikum najviac obľubuje asi salsu, ale ťažko povedať, pri ktorom štýle funguje najväčšia chémia. Myslíme si, že nie je rozdiel, aký štýl hráme, ale záleží to na momentálnom rozpoložení a atmosfére,“ hovorí kapela Azúcar Cubana, ktorú tvoria slovenskí aj kubánski hudobníci. Spolu hrajú už od roku 2007. „Na Kubánskej noci sa budeme snažiť zahrať to najlepšie a najpútavejšie z nášho repertoáru. Sú to skladby klasické, ale aj modernejšieho charakteru. Veríme, že sa spolu veľmi zabavíme,“ odkazuje skupina.

Azúcar Cubana

je skupina malého formátu s veľkým zvukom, ktorý tvoria piati hudobníci. Spolu kombinujú tradičnú kubánsku hudbu s výsostne súčasnými aranžmánmi. V jej repertoári nájdete salsu, son, merengue, cumbiu, bolero aj cha cha cha. Pred necelým desaťročím vydala kapela debutový album Como la primeza vez. Azúcar Cubana sa od svojho vzniku predstavila publiku na rôznych festivaloch, klubových akciách aj mnohých spoločenských udalostiach, nielen doma, ale aj v Česku a v Rakúsku.

[youtube 0DE3CTcGqCs 720 410]

DJ Danny Alvés (aka Čistychov)

je raper, producent a párty DJ, ktorý je súčasťou formácií ako Názov Stavby, L.U.Z.A., I. Co a La Conexión. Ako autor alebo spoluautor sa podpísal pod viacero albumov a na konte má množstvo spoluprác nielen s menami domácej a českej hip-hopovej scény, ale aj so zahraničnými interpretmi. Už jedenásť rokov spolupracuje s Mišom Bielym a tak sa v tento večer môžeme tešiť na dobre zohranú dvojku.

Mišo Biely

je songwriter, spevák, producent a multiinštrumentalista, ktorý sa dlhoročnom pôsobení v UK vrátil pred ôsmimi rokmi na Slovensko, aby sa venoval hudbe. Debutoval pred štyrmi rokmi albumom R.E.T.R.O., medzitým pôsobil ako songwriter a napísal skladby pre Tinu, Nelu Pociskovú, Moniku Bagárovú, Rytmusa či Tomiho Popoviča.

Viac informácii nájdeš napríklad aj na Facebooku.

TS Kulturmarket (Soňa Hrúziková)
Komentovať (0)