branči / / News
Distribučná spoločnosť Filmtopia prináša do slovenských kín brazílsky animovaný film pre deti Chlapec a svet (réžia Ale Abreau, Brazília). Práve tento očarujúci a oslnivo...

Distribučná spoločnosť Filmtopia prináša do slovenských kín brazílsky animovaný film pre deti Chlapec a svet (réžia Ale Abreau, Brazília). Práve tento očarujúci a oslnivo krásny animovaný film, ktorý si dospelého i detského diváka získa hneď ako preletí prvý pestrofarebný brazílsky vtáčik cez plátno, sa dostal na zoznam kandidátov na nomináciu na Oscara v roku 2016. Vo výbere je v tej najlepšej spoločnosti s detskými kinohitmi ako V hlave či Ovečka Shaun.

Okrem zaradenia do úzkeho výberu na Oscara 2016 je film Chalpec a svet ovenčený oceneniami z viac ako štyridsiatich prestížnych filmových festivalov. Najcennejšia je na ňom nádherná hra farieb, perspektívy a animácie doplnená o silný príbeh malého chlapca

chlapec

„Tento brazílsky celovečerný film ukazuje kreslenú animáciu ako unikátne imaginatívny spôsob pripomínajúci jednoduchú a veľmi magickú predstavivosť dieťaťa. Jednoduché pestrofarebné pozadia a rozkošný hlavný hrdina sú hlavnými prostriedkami pre režiséra Alea Abreua pre nastolenie diskusie s detskými i dospelými divákmi na témy konzumu, útlaku, diskriminácie a chudoby. Ide o dômyselný a očarujúci, rovnako ako zďaleka najlepší a najsofstikovanejší animovaný film pre deti za posledný rok.“  hovorí Indiewire.

[vimeo 139860053 720 410]

Oscar za najlepší animovaný flm bude udelený na slávnostnom ceremoniály 88. ročníka dňa 28. februára 2016. Viac info nájdete tu.Komentovať (0)