Foto: YouTube.com/Juraasic World

Vitajte v Jurskom kempe.

Filmová séria Jurský park (Jurassic Park) patrí právom ku kultovým záležitostiam. Jej (filmovým) tvorcom je uznávaný režisér Steven Spielberg, ktorý pri tvorbe prvého dielu posunul hranice špeciálnych filmových efektov na nové úrovne, čím prakticky modernizoval zaužívané spôsoby tvorby vizuálnych trikov. Po piatich celovečerákoch však konečne prichádza aj rozšírenie v podobe seriálu. Ten exkluzívne odpremiéruje streamovacia služba Netflix.

Prvý seriál zo sveta Jurského parku

O jeho vzniku sa hovorilo už dlhé roky, napokon výsledné dielo pozostávajúce z 8 epizód uvidíme na Netflixe už v septembri. Známa streamovacia služba pri príležitosti blížiacej sa premiéry konečne ukázala aj prvý nástrel toho, čo nás vo vôbec prvom seriáli zo sveta Jurského parku čaká. A aj keď pôjde o animovaný projekt, ktorého cieľovka bude nastavená o čosi nižšie, stále sa je na čo tešiť. Ako teda bude Jurassic World: Camp Cretaceous vyzerať?

Seriál zasadený v rovnakom období ako film

Za projektom stojí podobný tím, ako za filmovými spracovaniami príbehov zo známeho ostrova plného naklonovaných dinosaurov. V Jurassic World: Camp Cretaceous budeme v ôsmich epizódach sledovať príbeh šiestich teenagerov na ostrove Isla Nublar. Dej má byť pritom zasadený do rovnakého obdobia, ako bol aj prvý novodobý Jurský svet (Jurassic World) z roku 2015.

Skupinka šiestich teenagerov absolvuje pobyt v tábore na opačnej strane ostrova práve v čase, keď v parku dôjde k nehode a všetky dinosaury sa ocitnú na slobode. Šestica kamarátov sa tak ocitá v nebezpečenstve a musí sa spoliehať len na seba, aby v nehostinnom prostredí prežili.

Na projekt dohliadal aj Spielberg

8-dielny animovaný seriál vytvorila dvojica tvorcov Scott Kreamer a Lane Lueras, pozície výkonných producentov zastávajú Steven Spielberg, Colin Trevorrow a Frank Marshall.

Foto: YouTube.com/Jurassic World

Jurassic World: Camp Cretaceous streamovacia služba Netflix uvedie 18. septembra 2020, čím výrazne skráti čakanie na ďalšie filmové pokračovanie slávnej filmovej série. Snímka Jurský svet: Nadvláda (Jurassic World: Dominion), ktorej produkcia práve prebieha, má stanovený dátum premiéry na 10. jún 2021.

Štúdio Universal už pritom fanúšikom na skrátenie čakania na nový film jednu výplň poskytlo – bol ňou krátky film  Battle at Big Rock. Ten je možné si zadarmo pozrieť na YouTube. Za réžiou krátkeho príbehu, ktorý prepojí zatiaľ posledný film série Jurský svet: Zánik ríše (Jurassic World: Fallen Kigdom) a chystaný Dominion stál Colin Trevorrow. Ten režíroval aj prvý novodobý film Jurský svet a napísal scenár k Zániku ríše.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )