Foto: YouTube.com/Jurassic World

Svet dinosaurov z Jurského parku sa pripomína novým krátkym filmom.

Filmová séria Jurský park patrí už viac ako 25 rokov k mimoriadne obľúbeným produktom popkultúry. Pôvodný film sa do kín po celom svete dostal ešte začiatkom 90. rokov a postupom času vznikli dovedna ďalšie štyri pokračovania. To posledné s názvom Jurský svet: Zánik ríše (Jurassic World: Fallen Kingdom) malo premiéru minulý rok. A teraz, na prekvapenie všetkých fanúšikov dinosaurov, sa na internete objavil ďalší film z tejto série.

V roku 2021 by sme sa mali dočkať piateho celevečeráku, ktorý vznikne opäť pod režisérskou taktovkou Colina Trevorrowa. Ten v roku 2015 svoju víziu ostrova plného pravekých jašterov s fungujúcim zábavným parkom predstavil novodobým generáciám. A keďže úspech na seba nenechal dlho čakať, v Hollywoode vzniklo pokračovanie so spomínaným podtitulom Zánik ríše.

Tretí film z novodobej trilógie Jurský svet sa do kín dostane o dva roky, režisér Trevorrow však okrem iného nedávno fanúšikov prekvapil novým krátkym filmom s názvom Battle at Big Rock. Informovalo o tom viacero filmových webov. Nový minifilm vznikol nielen pod jeho režisérskym, ale aj scenáristickým dohľadom. Príbeh takmer 10 minút trvajúceho krátkeho filmu pomohla vytvoriť aj Emily Carmichael, známa vďaka párci na snímke Pacific Rim: Uprising.

Dej kraťasu Battle at Big Rock sleduje príbeh rodiny, ktorá sa snažiť prežiť nečakaný útok pravekých stvorení priamo v ich domove. Hlavných úloh sa zhostili André Holland a Natalie Martinez.

Snímka mala premiéru uplynulý víkend na americkej televíznej stanici FX a teraz sa objavila aj online. Zadarmo si ju každý fanúšik môže pozrieť na YouTube.

Nový krátky film má fanúšikom skrátiť čakanie na tretiu časť Jurského sveta, ktorá sa do slovenských má dostať v júni 2021. V hlavných úlohách by sa mala opäť predstaviť dvojica hollywoodskych hviezd – Chris Pratt a Bryce Dallas Howard.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )