Foto: Instagram (elonmusk)

Ľuboš Belko / / News
V súčasnosti nie je 100% isté kam auto so Starmanom smeruje, no pre spoločnosť SpaceX to môže paradoxne značiť svetlú budúcnosť.

Starman. Tak sa nazýva umelý astronaut, ktorý sedí za volantom Tesly Elona Muska, smerujúcej čoraz hlbšie do vesmíru. V skutočnosti mal pôvodne Starman mieriť na Mars. Taká bola pôvodná myšlienka, ktorá bola platná ešte pri štarte rakety. Jeden zo stupňov, ktorý poháňal raketu Falcon Heavy totiž podal omylom o čosi vyšší výkon a tak nie je šanca, že sa Starman pri Marse zastaví. Namiesto toho mieri k Pásmu planétok, čo je pás asteroidov nachádzajúci sa medzi Marsom a Jupiterom.

Podľa Muska by na tomto mieste mohol stráviť stovky miliónov rokov, ak nie miliardu. Všetko to však záleží len od toho, či bude mať dostatok šťastia a vyhne sa voľne poletujúcim objektom a asteroidom. O zmene trasy včera informoval Musk na Twitteri, no to nemusí nutne znamenať negatívnu správu pre jeho aerokozmickú spoločnosť. Vďaka tomuto prešľapu Musk dokázal, aký dolet má jeho raketa Falcon Heavy a to by mohlo pritiahnuť ďalšie spoločnosti, ktoré by mali záujem o partnerstvo.Posledný výbuch sa tak odohral v noci a bol viditeľný nad Los Angeles. Kvôli nemu sa vydal Starman na neplánovanú cestu. Vďaka sile Falcon Heavy sa však tento marketingový ťah podaril Muskovi ešte o čosi viac, ako plánoval. Pôvodne by ste si mohli myslieť, že ide len o snahu prezentácie, SpaceX, Tesly a sily ľudského odhodlania. Vďaka tomuto však môžu SpaceX kontaktovať rôzne spoločnosti, ktoré majú záujem o ťažbu surovín a nerastov na asteroidoch, keďže Musk ich tam dokáže dopraviť.Vedci sa domnievajú, že v slnečnej sústave sa nachádza mnoho asteroidov, ktoré nesú drahé a vzácne kovy. Podľa niektorých domnienok by mohla trpasličia planéta Ceres, ktorá sa nachádza v Pásme planétok, poslúžiť ako základňa pre tieto ťažobné spoločnosti. Auto so Starmanom sa v súčasnosti nachádza veľmi blízko tejto planéty, čo dokazuje, že nech je táto idea akokoľvek pritiahnutá za vlasy, mohla by byť realizovateľná.

Pozri aj: Najsilnejšia raketa na svete včera úspešne odštartovala. Elon Musk ukryl na palube lietajúcej Tesly tajnú správu, ktorú si až doteraz nikto nevšimol

independent.co.uk
0
Komentovať (0)