Foto: TASR - Jaroslav Novák

Vláda na mimoriadnom rokovaní v nedeľu 18. októbra schválila návrh na celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska na koronavírus.

Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) odmieta „plošné testovanie“. Odmietajú tiež, aby vláda obyvateľstvo „podprahovo zastrašovala nasadením armády“.

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol predseda strany Marian Kotleba. Reagoval tak na to, že vláda na mimoriadnom rokovaní v nedeľu 18. októbra schválila návrh na celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska na koronavírus.

Vitamínové balíčky namiesto plošného testovania

Marián Kotleba sa zároveň vo svojom statuse pýta, čo bude ďalej. “Rozdelia nás do skupín, a podľa výsledkov označia? Postavia nás k múru, alebo naložia na vlak?” K svojim slovám pripojil fotografiu väzňov z koncentračného tábora.

Ak vláda chce niečo robiť plošne, tak by podľa Kotlebu mala ohrozeným skupinám rozdávať vitamínové balíčky.

Hlavná časť testovania sa uskutoční od 30. októbra do 1. novembra a od 6. do 8. novembra. Pilotné testovanie bude 23. až 25. októbra v okresoch Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín a Bardejov. Testovať sa bude antigénovými testami, štát ich objednal približne 13 miliónov.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )