Korben Dallas majú za sebou bohatú jeseň. Vydali album najväčších hitov v sprievode Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu Kam ideme a absolvovali spoločné česko-slovenské turné...

Korben Dallas majú za sebou bohatú jeseň. Vydali album najväčších hitov v sprievode Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu Kam ideme a absolvovali spoločné česko-slovenské turné so skupinou Zrní. Na Slovensku malo jesenné turné zastávky iba v piatich najväčších mestách, a preto sa kapela rozhodla po novom roku pridať ďalšie koncerty.

Od februára do apríla sa počas klubového turné predstaví v Nitre, Martine či Trnave, ale aj v menších mestách ako Púchov alebo Brezno. Korbenov čakajú aj koncerty so špeciálnymi hosťami, a tiež zopár klubových vystúpení v Českej republike.

[youtube D84tq6BFSiA 720 410]

“Jesenné turné so Zrní dopadlo nad naše očakávania,” hovorí spevák kapely Juraj Benetin. “Na Slovensku prišlo na koncerty v piatich mestách spolu okolo 3000 fanúšikov, čo nás veľmi potešilo. V novom roku sa chystáme najmä do tých miest, ktoré sme na jeseň nestihli zaradiť do nášho programu,” dopĺňa basgitarista a textár Lukáš Fila. “Tešíme sa na toto turné aj preto, lebo na niektorých miestach s nami bude po dlhšom čase hrať aj náš štvrtý člen Ľubo Petruška. Vo štvorici je to na pódiu super!” uzatvára bubeník Ozo Guttler.

Osobitné miesto v rámci turné budú mať tie koncerty, na ktorých sa okrem Korben Dallas predstavia aj zaujímaví hostia. V sobotu 2. apríla sa v trenčianskom Piano Clube tejto úlohy zhostí pesničkárka Katarzia, vo štvrtok 7. apríla v bratislavskom Ateliéri Babylon zas česko-slovenské duo Monikino Kino. Česká dvojica Kieslowski bude špeciálnym hosťom v klube Fléda v Brne 21 apríla. Celé turné uzavrú dva koncerty v pražskom Jazz Docku.

Korben Dallas autor foto Matej Kukucka

Vstupenky na koncerty v Bratislave a Trenčíne sa dajú kúpiť na predpredaj.sk a v sieti Ticketportal. Predpredaj na koncert vo Zvolene prebieha výhradne na predpredaj.sk. Lístky na ostatné koncerty sa predávajú v jednotlivých kluboch.

Termíny jarného turné Korben Dallas:

6. 2. Púchov – Queen’s Pub
25. 2. Nové Mesto nad Váhom – Blue Note
4. 3. Zvolen – DK ŽSR
15. 3. Trnava – ArtKlub
18. 3. Ružomberok – Čajovňa Relax
19. 3. Martin – Kozel Pub
23. 3. Nitra – Nájomná jednotka 210
2. 4. Trenčín – Piano Club + špeciálny hosť Katarzia
7. 4. Bratislava – Ateliér Babylon + špeciálny hosť Monikino Kino
8. 4. Brezno – Bombura
9. 4. Lučenec – Tančiareň a pivovar Franz
13. 4. Vráble – Kino Tatra
21. 4. Brno – Fléda + špeciálny hosť Kieslowski
22. a 23. 4. Praha – Jazz Dock

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )