Natalia Kulakova, BrightSide

Radi sa rozprávate s novými ľuďmi či so svojimi starými kamarátmi, ktorých ste dlho nevideli? Ako prebieha váš rozhovor? Stáva sa vám aj to, že sa po chvíli už nemáte o čom s daným človekom rozprávať? Nasledujúci článok by vám v tom mohol pomôcť.

Koľkokrát sa vám už stalo, že ste sa začali rozprávať s kamarátom, no po chvíľke ste sa už zrazu nemali o čom rozprávať? Nadviazať plnohodnotnú konverzáciu je v mnohým prípadoch dosť ťažké a dosť záleží na tom, ako odpovedáte na položené otázky. Alebo aj na tom, aké otázky človeku kladiete. Ak sú to bežné veci, na ktoré sa ho pýta každý deň niekto iný, nebude mať záujem v diskusii s vami pokračovať.

Tu je niekoľko otázok, ktoré by ste sa mali prestať pýtať a nahradiť ich úplne inými, ktoré môžu vašu konverzáciu priviesť k úplne iným rozmerom.

 

Natalia Kulakova, BrightSide
 

Dobre formulovaná otázka môže viesť k tomu, že vám daná osoba vyrozpráva celý príbeh o sebe. Na štandardné otázky však dostanete aj štandardné odpovede…

Opakovanie

Pri konverzáciách sa často stáva jedna a tá istá vec, fenomén zvaný „zrkadlo“. Snažíte sa byť zdvorilí, a na bežnú otázku odpovedáte v podstata tak isto. Súhlas je slušný, no dá sa povedať aj inak, pretože potvrdením a zopakovaním danej myšlienky konverzáciu ihneď zabijete.

BrightSide

Keď odpoveď zmeníte, konverzácia sa stane ihneď zaujímavejšou.

Pohrajte sa s očakávanou odpoveďou

Ďalším spôsobom, ako sa vymaniť z nudnej konverzácie, je odpovedať na otázku tak, ako sa od vás určite neočakáva.

BrightSide

Vyskúšajte to nabudúce aj vy a uvidíte, že vaša konverzácia dosiahne nový rozmer.

brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)