Foto: Screen (Youtube.com)

StartItUp.sk / / News
Rada pre vysielanie a retransmisiu uložila sankciu vysielateľovi Markíza – Slovakia vo výške 10-tisíc eur.

Dôvodom je porušenie pravidiel a to hneď dvakrát, vo vysielaní televízie Doma.

Stanica Doma totiž odporúčala mexický seriál Tri sestry divákom starším ako 12 rokov, pričom podľa licenčnej rady bol vhodný až pre skupinu divákov vo veku nad 15 rokov. Zároveň to znamená, že by mal byť vysielaný až po 20:00 hod. Posledná časť telenovely však bola odvysielaná o 16:53.

Dôvodom boli nevhodné scény zobrazujúce násilie na živých bytostiach, najmä zobrazenie krutého ubližovania alebo krutej násilnej smrti človeka bez pocitov ľútosti. Markíze rada vyčíta, že v seriáli bola odvysielaná hrubá agresivita v podobe expresívneho a vulgárneho vyjadrovania sa, na základe čoho mala byť epizóda klasifikovaná ako nevhodná pred maloletých divákov do 15 rokov.

Podľa Mediálne.sk, v záverečnej časti seriálu mohli diváci vidieť scény s pištoľou alebo nožom a násilný útok na ženu. V ďalšej zo scén hlavná postava nepodala ďalšej z účinkujúcich lieky so slovami „Bola by som rada, keby si už navždy odpočívala v pokoji.“

Markíze spôsobil problém aj hlas z postprodukcie dabingového štúdia, ktorého poznámka ostala vo vysielaní. Diváci si tak mohli vypočuť vetu „Koniec?! No, chvalabohu, už sa na túto pi****nu nemôžem pozerať. Tri dni do toho čumím a už mi z toho haraší“.

Pozri aj: Facebook chce, aby mu ľudia posielali svoje nahé fotografie. Robí to pre ich dobro

Sketcher.sk
0
Komentovať (0)