Ilustračná foto: Unsplash

Odporúča im oboznámiť sa s programom strán a nerozhodovať sa na základe emócií, ale pridŕžať sa hodnôt evanjelia.

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) vyzvala v súvislosti s blížiacimi sa parlamentnými voľbami veriacich, aby nepodliehali nezáujmu a pasivite. TASR o tom informovali z KBS s tým, že vyhlásenie biskupov sa bude čítať v nedeľu v katolíckych kostoloch.

„Napriek tomu, že sa medzi ľuďmi rozmohla ľahostajnosť a rezignácia voči celospoločenskému a politickému dianiu, povzbudzujeme vás, aby ste nepodliehali nezáujmu a pasivite, ale rozhodovali ste sa pre zodpovednosť za spoločné dobro a blaho každého občana Slovenskej republiky,“ apelovali biskupi na veriacich.

KBS podotkla, že cirkev nevstupuje do politickej kampane a výber strany či kandidátov je na každom jednotlivcovi. Veriacim však odporúča pozerať na program strán, používať rozum, pridŕžať sa hodnôt evanjelia a pozerať na dobro každého človeka.

„Kresťan nech teda nevolí strany alebo poslancov, ktorí, povedané slovami pápeža Františka, podporujú ‚ideologickú kolonizáciu‘, čiže súhlasia s potratmi, registrovanými partnerstvami, eutanáziou či genderovou ideológiou, alebo šíria dezinformácie, nenávisť a rozdelenie,“ uviedli biskupi.

Najnovšie články