Michal Blaško / / Kultúra
Keď politici európskych zemí či sveta začnú blázniť, čo sa v posledných rokoch deje viac ako by bolo únosné, mali by sa umelci spojiť...

Keď politici európskych zemí či sveta začnú blázniť, čo sa v posledných rokoch deje viac ako by bolo únosné, mali by sa umelci spojiť (viď Okudžavova pieseň „vazmjom sa za ruki, druzja“, alebo hippiesácka pieseň Canned Heat – Let´s Work Together) a vytvoriť niečo krásne – umelecké dielo: pieseň, sochu, obraz, alebo ako je to v tomto prípade, spoločný koncert. 

Projekt Svet Vysockého prostredníctvom pesničkárov – spievajúcich básnikov – niekoľkých štátov, takéto diela vytvorí. 

Minulý rok uplynulo 35 rokov od smrti ruského barda V. Vysockého – symbolu vzdoru proti komunistickej diktatúre.
Za dva roky to bude 20 rokov od smrti významného pesničkára evrópskeho významu, Bulata Okudžavu, prenasledovaného despotickým režimom, ktorý si vždy dokázal udržať vnútornú slobodu a ktorý vždy mal pochopenie pre ľudské svedomie, ušľachtilosť a dôstojnosť. 

hommage

Pesničkári niekoľkých európskych štátov s nejednotným politickým zriadením sa stretnú na pódiach svojích zem, aby tieto hodnoty pripomenuli svojimi jazykovými verziami ich piesní. 

Účinkující: Olga Zalesská (BY), Tolek Muracki a Eugen Malinovski (PL), Sergej Džigurda (UA), Alexej Kudrjavcev + Jevgenij Čulkov (RU) a Jiří Vondrák (CZ). 

1.2.2016, KC Dunaj o 19:00

Vstupné:
predpredaj: 7€
na mieste: 10€
Predpredaj lístkov v KC Dunaj alebo na stránke literarnyklub.interticket.sk.

0
Komentovať (0)