Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

Viete si predstaviť, že by človek nežil len na jednej planéte našej slnečnej sústavy? Znie to dosť šialene, no podľa zakladateľa spoločnosti SpaceX, ktorá je známa svojím nápadom na komerčné lety do Vesmíru, je to celkom reálne. Zakladateľ spoločnosti Elon Musk predstavil svoj optimistický pohľad na celú vec pred pár dňami v Mexiku celému svetu.

Elon Musk načrtol na konferencii v Mexiku svetu plán spoločnosti SpaceX, ktorá chce v budúcnosti na Mars dostať až 1 milión obyvateľov Zeme. Podľa Muska je práve toto priaznivý počet na to, aby život na Marse fungoval pohodlne. Celá misia sa má začať už v roku 2018. Vtedy majú na Mars poslať prvé potrebné zariadenia a súčasne pôjde aj o test znovupoužiteľných rakiet, ktoré by mali figurovať aj pri ďalšom zásobovaní „Červenej planéty“.

Prví ľudia by sa mali podľa najoptimistickejších prognóz na Mars dostať už v roku 2023. Podľa Muska to majú byť profesionáli s tréningom. Bežní ľudia sa na svoj nový domov dostanú až o niečo neskôr. Tí však už podľa slov zakladateľa spoločnosti nebudú potrebovať žiadny špeciálny výcvik. SpaceX ich tam chce dopraviť pomocou doposiaľ najvýkonnejších vesmírnych rakiet. Vysoké budú 49.5 metra a v priemere budú mať 17 metrov. Jedna raketa má na Mars odviezť až 100 jeho nových obyvateľov.

pastemagazine.com
pastemagazine.com

Celý projekt má byť financovaný z viacerých zdrojov. Ako hlavný uvádza Musk súkromný sektor, teda príspevky od ľudí, ktorí chcú z vlastnej vôle kolonizovať Mars a sú ochotní zaplatiť za to nemalou sumou. Musk sa vyjadril, že lístok na Mars by chcel dostať do cenovej relácie 200 000 dolárov, no priznáva, že cena môže podľa výšky nákladov aj stúpnuť. Projekt má však z časti financovať aj americká vláda.

Čo myslíte, bude tento optimistický plán aj skutočnosťou?

Príbehy
0
Komentovať (0)