Foto: facebook.com/unsplash.com

Slovensko oficiálne do dejiska zimných Olympijských hier tento rok posiela výpravu so 121 členmi.

Okrem športovcov, ktorí nás budú reprezentovať v biatlone, krasokorčuľovaní, zjazdovom lyžovaní, sánkovaní, snowboardingu, behu na lyžiach a ľadovom hokeji, s nimi cestu na opačný koniec sveta absolvuje aj sprievod v podobe servismenov, trénerov a lekárov a tiež vedenie výpravy.

Foto: Wikimedia commons

Všetkým našim športovcom budeme držať palce a najväčšiu nádej vkladáme napríklad do našich zjazdových lyžiarok Veroniky Velez-Zuzulovej a Petry Vlhovej, biatlonistky Anastasii Kuzminovej, bratov Žampovcov aj sánkara Jozefa Ninisa. Tí sa pri dobrom umiestnení môžu okrem veľkej prestíže či krásnej medaily tešiť aj z finančnej odmeny, ktorá na nich čaká.

Za zlato si z Pjongčangu a neskôr aj z olympiády v Tokiu v roku 2020 môže športovec odniesť až 50-tisíc eur, za striebro 40-tisíc a za bronz 30-tisíc. Odmenené sú však aj ďalšie miesta až po ôsmu priečku. Štvrté miesto bude ohodnotené 20-tisíc eurami, a ďalšie sumou 15-tisíc, 10-tisíc, 8-tisíc a 6-tisíc eur. To sú individuálne disciplíny.

Foto: Wikimedia commons

Aj v kolektívnych športoch budeme fandiť našim športovcom, ak sa dobrý výsledok podarí hokejistom, každý člen družstva si v prípade umiestnenia do 6. miesta odnesie nejakú tú odmenu. Bude to 15-tisíc, 13-tisíc, 11-tisíc, 9-tisíc, 6-tisíc alebo 4-tisíc eur. Slovenský olympijský výbor na svojom webe uviedolZ uvedených odmien pre individuálne aj kolektívne športy uhradí 50 % SOV z vlastných zdrojov a očakáva sa, že ďalších 50 % bude takisto ako v minulosti hradených z dotácií MŠVVaŠ SR.“

Len tak pre zaujímavosť, keby si Slovensko vo všetkých šiestich individuálnych športoch, v ktorých bude mať na týchto Olympijských hrách zastúpenie, odnieslo zlato a podarilo by sa to aj nášmu 25 člennému tímu hokejistov, celková odmena by pre nich tvorila 675 000 eur. No nebola by to krása?

Pozri aj: Na Spiši sa nachádza jeden z najkrajších ľadopádov na Slovensku. Ľadopád Šikľavá skala nám závidia aj za hranicami

StartItUp.sk
Uložiť článok

Najnovšie články