Foto: Kofola

Kofola poteší všetkých, ktorým záleží na udržateľnejšom spôsobe života.

Ak ste fanúšikmi ekológie a snažíte sa žiť udržateľnejšie, novinka od firmy Kofola vás určite poteší. Tá sa rozhodla pripomenúť si staré časy, kedy sa obľúbené nápoje predávali v sklenených fľašiach a od roku 2022 chce svoje nápoje predávať aj v skle. Obaly tak budú udržateľnejšie a samozrejme vratné.

Otázkou ekologických obalov sa zaoberá čoraz viac spoločností a firiem. Výnimkou nie je ani Kofola, ktorá vo svojej tlačovej správe predstavila novinku a zároveň aj krok vpred. Vďaka skleneným baleniam obmedzia používanie plastov.

Projekt Cirkulka

Spoločnosť Kofola opäť dokazuje, že to s udržateľnosťou myslí vážne. Po náročnom, covidom zasiahnutom roku prichádza s novým projektom Cirkulka, vďaka ktorému rozšíri do obchodov aj veľkých reťazcov svoje portfólio tradičných nápojov vo vratných sklenených fľašiach.

Foto: Kofola

„V Kofole veríme tomu, že s každou zmenou je potrebné začať od seba. So znižovaním záťaže životného prostredia zvyšujeme v Kofole nároky na využívané obaly, aby naša cesta viedla k bezodpadovému riešeniu,“ vysvetľuje Jannis Samaras, generálny riaditeľ Skupiny Kofola.

„Ctíme princíp RRR, teda Reduce, Reuse, Recycle. Po slovensky redukuj, použi znovu, zrecykluj, ktorý tvorí základný princíp pri ekologickom nakladaní s odpadmi. Po tom, čo sme uviedli na trh fľaše zo 100 % recyklovaného plastu (rPET), sme sa teraz rozhodli prísť s konceptom ľahko odnositeľných vratných fliaš na nealko. Naše obľúbené nápoje si tak budete môcť kúpiť už aj na doma vo vratnom skle,“ dodal vo vyjadrení v tlačovej správe.

Kofola pokračuje v tom, čo bolo v našom regióne kedysi bežné – kupovať limonády a vody v zálohovaných fľašiach a prepravkách. Vďaka špeciálnej modulárnej prepravke s odnosným uchom však zachováva komfort, na ktorý sme si ako spotrebitelia zvykli. „Urobili sme všetko pre to, aby systém vratných fliaš prispel k predlžovaniu životnosti obalu a minimalizácii odpadu,“ dodáva Samaras.

Foto: Kofola

Sklenených fliaš sa dočkáme už budúci rok

V modulárnej prepravke bude priestor pre šesť litrových fliaš. Na výber bude tradičná Kofola, hroznová Vinea či pramenitá voda Rajec.

„Na projekte pracujeme už viac ako dva roky a v najbližších týždňoch ho predstavíme obchodným reťazcom tak, aby mohli pripraviť svoju logistiku. Cirkulka nielenže odráža naše udržateľné premýšľanie o obaloch, ale vychádza v ústrety aj dopytu spotrebiteľov. Opakovane použiteľné sklo šetrí prírodné zdroje a inovatívna prepravka je vyrobená z recyklovaného plastu,“ hovorí Daniel Buryš, generálny riaditeľ Kofoly ČeskoSlovensko.

Foto: Kofola

Kofola plánuje nové fľaše uviesť na trh na jar budúceho roku. „Prakticky celá ponuka našich výrobkov pre gastronómiu už dnes využíva vratné obaly, máme s nimi skúsenosti a sme tak na rozšírenie do obchodov pripravení,“ dodáva Buryš.

Spoločnosť Kofola neustále hľadá cesty, ako znižovať uhlíkovú stopu, produkovať čo najmenej odpadu a byť čo najviac lokálny. Okrem prepracovanej obalovej stratégie využíva kamióny na CNG, zameriava sa na pôvod využívaných surovín, vytvára BIO lokality v okolí svojich závodov a pestuje na nich vlastné byliny. Udržateľné myslenie ale preklápa aj do jednotlivých rozhodnutí – od obmedzenia hliníkových sponiek na čajových vrecúškach LEROS, až po spracovanie odšťavenej dužniny z ovocia a jej využitie do UGO Dužiniek (sušienok a krekrov).

Najnovšie články