Banky neustále prechádzajú na nové technológie a zjednodušujú či inak vylepšujú používanie svojich aplikácií a služieb. Klientov Slovenskej sporiteľne najnovšie čaká nemalá zmena. Banka zavádza nový spôsob potvrdzovania platieb.
Ľudia, ktorí využívajú elektronické bankovníctvo a autorizačnú aplikáciu mToken, si do 9. júla musia aktivovať takzvané George ID, aby mohli naďalej využívať aplikáciu George, píše portál Živé. Banka svojich klientov na túto zmenu upozornila ešte v decembri minulého roka.
SMS budú spoplatnené
Po novom nebude na potvrdenie platby potrebné zadávanie kódov z SMS alebo preklikávanie sa do mTokenu. Novinka sa začne zavádzať už v najbližších dňoch. Aplikácia po novom pošle pri platbe kartou notifikáciu priamo z aplikácie George, ktorú musí klient potvrdiť. Nezabudnite preto povoliť notifikácie. Zákazník následne notifikáciu otvorí, skontroluje údaje a transakciu potvrdí pomocou svojho PINu. Podnikateľov sa táto zmena netýka. Niektoré banky už pritom túto funkciu dávno ponúkajú.
Nový spôsob overovania však funguje len v smartfónoch. Ak máte starší telefón, pre vás sa nič nemení. Zaslanie potvrdzovacích SMS ale Slovenská sporiteľňa od septembra spoplatní. Výnimku banka udelila klientom nad 65 rokov.
Strieľali ich do tyla a ubili bodákmi. Rusi v katynskom lese zavraždili 26-tisíc Poliakov, vinu hádzali na nacistov
Andrea žije v Egypte: Najchudobnejší majú 50 eur na mesiac. Veľa Egypťanov sa snaží nájsť si partnerku zo zahraničia
Napožičiavala si 150-tisíc eur, kamarátkam dávala do kávy jed. Travička zo Šiah si odsedela len 2 roky
Guľka mu preletela cez mozog, žil ešte 9 hodín. Posledné hodiny Abrahama Lincolna nenaznačovali, čo príde
Peter Weiss v 1 na 1: Po prehre Orbána Ficova vláda zintenzívni vzťahy s Ruskom. Stúpnu aj ruské operácie na Slovensku
Ak by radista išiel spať o 5 minút neskôr, katastrofe mohli predísť. Takto prebiehali posledné hodiny Titanicu












Nahlásiť chybu v článku