Foto: twitter.com(abandonedStates)

Niekedy stačí zaujímavý nápad a chuť realizovať (bláznivú) myšlienku. Fotograf sa rozhodol navštíviť miesta zo starých pohľadníc. Z niektorých novodobých záberov vám však po chrbte prebehne mráz.

Radi sa pozeráte na staré pohľadnice, ktoré ste objavili v zaprášenej škatuli? Možno účesy či móda rekreantov aj vám vyvolá úsmev na tvári. Čo by ste však povedali na to, keby ste mali možnosť navštíviť tieto miesta po viac ako päťdesiatich rokoch? Jedno je jasné. Určite by to bol nezabudnuteľný zážitok.

Niečo také napadlo aj fotografa Pabla Iglesiasa Maurera. Premohla ho zvedavosť, a tak sa rozhodol navštíviť zabudnuté miesta zo šesťdesiatych rokov minulého storočia, ktoré už mali tie najlepšie časy dávno za sebou. Vznikla z toho pozoruhodná fotoséria Abandoned States (Opustené štáty). Ako inšpirácia mu slúžili staré pohľadnice, ktoré si kúpil na eBayi. A ako uvidíte aj sami, vzniklo z toho niečo výnimočné. Pozrite sa spolu s nami na výsledok:

#1 Plaváreň. Kedysi vychýrené miesto, dnes už len ruina

#2 Bowlingová hala

#3 Starý hotelový rezort už neubytuje žiadneho návštevníka

#4 Aj na tejto plavárni sa podpísal zub času. Ostatné dokonali vandali

#5 Niektoré miesta by sa však ani dnes nezahanbili na pohľadniciach

#6 Obchodný dom v časoch, keď u nás bolo miesto len pre malé obchodíky. No aj takto môže skončiť (nejeden) americký sen

#7 Svetská sláva, poľná tráva

#8 A takto dopadlo jedno banícke mestečko

#9 Zbierka osobných vecí v ruinách bývalej psychiatrie

#10 Skôr či neskôr všetko pohltí skaza

#11 Autor fotografií sa vlámal do väčšiny opustených budov. Ako však ukazujú zábery, určite to stálo za to riziko

#12 Podarilo sa mu zachytiť naozajstné „chuťovky“

#13 Aj zábava z dôb minulých môže mať desivý charakter

#14 Chrám, v ktorom dnes už nenájdete žiadneho veriaceho

Možno ste aj vy pri pohľade na tieto zábery mali pocit absolútnej bezmocnosti. Veď čo tu po nás vlastne ostane? Preto nie je od veci zobrať si fotoaparát a urobiť zopár kvalitných záberov. Ktovie, možno aj vy sa rozhodnete navštíviť mestá, ktorých sláva bola zachytená aj na československých pohľadniciach. Aj Korytnica bola kedysi vychýreným kúpeľným mestečkom, z ktorého žiaľ dnes už ostali len rozvaliny.

Pozri aj: Z pýchy Slovenska ostala len hanba. Chátrajúce kúpele v Korytnici poznali v celom Rakúsko-Uhorsku i v zámorí, no dnes sú len miestom duchov

boredpanda.com, Twitter/AbandonedStates
Príbehy
0
Komentovať (0)