foto:unsplash (Kristopher Roller)

Vedci odhalili vek, v ktorom sa cítite starí a znudení zo života.

Začneme najprv okľukou. Viete povedať, aký je pre vás ideálny vek? Pre niekoho sú to bezstarostné roky na strednej škole, pre iných je to zase obdobie počas vysokej školy a pre ďalších možno obdobie práve po štúdiu a pocit bezstarostnosti. Avšak aký je vek, kedy sa cítime už staro a nastáva nuda z našich životov? 

Podľa vedcov z univerzity v Kent v Spojenom kráľovstve je tento vek 35 rokov. Prieskumy ukázali, že muži sú v tomto veku na vrchole osamelosti a ženy zažívajú vrhol nudy zo života. To platí tak ako v osobnom, tak aj v pracovnom živote. Dôvody prečo tomu tak je, sú viaceré. Partnerský život sa dostáva do stereotypu, nastáva vyhorenie z práce a klesá chuť posúvať svoje výkony ďalej.

Ani s financiami to nie je v tomto veku najlepšie. Mnohí ľudia zažívajú zvýšený tlak na ich príjmy, keďže majú rodiny a deti, ktoré vyžadujú neustály prísun peňazí. U žien v tomto období stúpa úzkosť z pôrodnosti.

Bored

Prieskum bol realizovaný na vzorke 2000 ľudí zo Spojeného kráľovstva. Pravdou je, že vek 35 rokov je vytvorený iba na základe štatistického priemeru, a tak je tento vek u konkrétnych jednotlivcov premenlivý, dokonca takéto obdobie života u niektorých šťastlivcov ani nemusí nastať.

Pozri aj: Ak máte staršieho či mladšieho súrodenca, mali by ste o sebe vedieť toto – Jeden z vás je výrazne chytrejší

bbc.com

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy