Photo by Zoran Zonde Stojanovski on Unsplash, Photo by Sharon Christina Rørvik on Unsplash

Tušili ste, že v 23-ke sú ženy pre mužov najpríťažlivejšie? Aspoň tak to tvrdí nová štúdia.

Keď to nejde, tak to nejde. Možno to, čo práve robíte, nie je v súlade s biorytmom vášho tela. Vedci sa na ľudské telo pozreli z úplne iného uhla pohľadu. A prišli na niečo naozaj zaujímavé. Každá činnosť dosahuje svoj vrchol v určitom veku života. Ste zvedaví, kedy je najlepší čas na vydaj alebo na učenie cudzieho jazyka? Pozrite sa s nami na výsledky tejto štúdie.

Skye Gould/Business Insider

Štúdium cudzieho jazyka je najjednoduchšie na základnej škole

Presnejšie, najlepšie sa na nás nalepia cudzie slovíčka vo veku 7 či 8 rokov. Podľa štúdie by sa deti mali zamerať na učenie cudzieho jazyka najmä do puberty. Potom to už ide predsa len ťažšie.

Mozog dosahuje vrchol svojej činnosti v 18-tich

Jedným z hlavných spôsobov, ako kognitívni vedci zisťujú výkon mozgu, je testovanie pomocou testu, v ktorom k určitému číslu musíte priradiť správny symbol. Najviac sa to darilo práve 18-ročným.

Schopnosť zapamätať si neznáme mená je najlepšia v 22. roku života

Poznáte to. S niekým sa zoznámite, a ten má veľmi komplikované priezvisko. Najlepšie sa na vás nalepí, práve keď máte 22 rokov. Aspoň tak to tvrdí štúdia z roku 2010.

23-ročné ženy najviac priťahujú mužov

Toto asi nemali čítať žienky, ktoré sú dávno za zenitom. Ale aby sme vás prebrali z bezútešnej depresie, štúdia sa opiera o výsledky internetovej zoznamky. Ženy skôr vyhľadávajú starších mužov (približne o rok až dva), ale ženy po tridsiatke nemajú problém „siahnuť“ aj po mladšom ročníku.

pixabay.com

Prvý vrchol spokojnosti so životom? 23. rok

Asi na tej 23 niečo bude. Nemecká štúdia sa zamerala na analýzu 23-tisíc ľudí. Najviac spokojní so životom boli práve 23-roční. Tiež súhlasíte so svojimi rovesníkmi?

Najsilnejší sme v 25-ke

V tomto veku rozvoj a aktivita svalov dosahuje svoj vrchol. Ak ich však nebudete zanedbávať, rovnako vám môžu slúžiť aj o 10 či 15 rokov. Len netreba túto dobu presedieť za počítačom.

Chcete sa usadiť? 26-ka je na to najvhodnejšie obdobie

Chápeme. Ťažko sa odchádza z Mamahotela. Ale vyletieť z rodného hniezda sa odhodlá až 36 % 26-ročných rovesníkov. Tak šup šup a poďme sa baliť. Ak máte frajera či frajerku, svoj vzťah môžete aj zoficiálniť. Aj keď tu by vám štatistika poradila počkať aspoň dva roky. Znížite tým šancu na prípadný rozvod.

Túžite zabehnúť maratón? Môžete sa o to pokúsiť v 28-ke

Ďalšia štúdia si vzala na mušku 50-ročnú štatistiku jedného maratónu. Prišli na to, že 26-roční pretekári mali solídnu šancu zabehnúť ho len za niečo cez dve hodiny. A to je veru slušný výkon.

pixabay.com

Najsilnejšie kosti máme v 30-ke

Hustota a pevnosť kostí je najlepšia práve u tridsiatnikov. Odvtedy už pomaličky musíme dbať na pravidelný prísun vápnika a vitamínu D. Veď ležať na gauči s polámanými končatinami je strašná nuda.

Chcete sa naučiť hrať šach? Počkajte si do 31-ky

Tieto výsledky vyplývajú z analýzy intelektuálnych a fyzických schopností šachových majstrov. A my ich chceme predsa nasledovať!

V 32-ke si najlepšie zapamätáme cudzie tváre

Druhý vrchol schopnosti zapamätať si neznámu tvár dosahujeme v 32. roku života. Je to super. Tvár si síce zapamätáme, ale o pár rokov neskôr sa nám budú musieť s najväčšou pravdepodobnosťou predstaviť ešte raz.

Chcete vyhrať Nobelovu cenu? Veľký objav s najväčšou pravdepodobnosťou urobíte v 40-ke

Nemusíte dnes zmeniť svet. Teda, ak ešte nemáte 40. Väčšina objavov, ktoré zmenili svet, prišla do hláv osobností v 40. roku života. Takže pokoj, máte ešte čas.

Ženy najlepšie zarábajú v 39-ke, muži v 48-ke

Muži si na svoj vrchol v kariére musia pekne dlho počkať. Ale asi sa im to vyplatí. Zatiaľ čo ženy najviac zarábali ako 39-ročné (v priemere 60-tisíc dolárov za rok), muži najviac zarábali ako 48-roční (no priemerný ročný zárobok bol až 95-tisíc dolárov). A teda, hovorte nám niečo o rovnoprávnosti. 🙂

Nerozumiete emóciám? Nevadí, počkajte si takmer do 50-ky

Pochopiť emócie druhého človeka môže byť ťažké, aj v tom prípade, že nie ste Sheldon Cooper. Ak vám to však veľmi nejde, počkajte si na zrelý vek. Najlepšie vieme čítať v druhom človeku medzi 40 a 50 rokom života.

pixabay.com

Aritmetické schopnosti idú najlepšie päťdesiatnikom

Aj matematika potrebuje zrelosť. Samozrejme, základy sa naučíme na základnej škole, ale zložitejšie operácie lepšie pochopíte v 50-ke. Len to asi ťažko vysvetlíte profesorovi, ktorý bude čakať na vašu odpoveď.

Druhý vrchol spokojnosti so životom dosahujeme ako 69-roční

Teda, v tom prípade, že sa toho dožijeme. Ale je to tak. Spokojní so životom nie sú len 23-roční, ale aj ľudia tesne pred sedemdesiatkou. Chápu životné hodnoty a skutočne sa nemajú kam ponáhľať.

Slovná zásoba sa zlepšuje medzi 60 a 70 rokom života

Len sa o ňu treba aktívne starať. Vaša babička nemusí celý deň hľadieť do slovníka, ale podľa vedcov stojí za to si oprášiť slovnú zásobu.

Ľudia sú najspokojnejší s telom po 70-ke

Predstavte si, že dve tretiny Američanov starších ako 65 rokov, sú spokojní s tým, ako vyzerajú. Tí, čo majú takmer 80, dokonca vyjadrili ešte väčšiu spokojnosť. Možno to je aj tým, že už im asi tak veľmi nezáleží na postave. Veď s vekom sa menia aj priority.

„Čím sú ľudia starší, tým sú múdrejší“

A je to skutočne tak. Podľa štúdie nevyhľadávajú konflikty, sú prístupní ku kompromisu a snažia sa nájsť riešenie.

pixabay.com

Psychická pohoda dosahuje svoj vrchol v 82-ke

V jednom experimente najväčšiu spokojnosť so životom 7 z 10 bodov vyjadrili práve ľudia medzi 82. až 85. rokom života.

A na záver jedna pikoška. Väčšinu dôležitých životných rozhodnutí robíme, keď sa náš vek končí číslicou 9. Teda 19, 29, 39 atď. Zaujímavé je, že nezáleží na tom, či sú tie rozhodnutia dobré alebo zlé. Aké budú, to už je skutočne len na nás.

Pozri aj: Koncert Linkin Park či nevydarená dovolenka v Taliansku. 10+ ľudí nám prezradilo ich najpamätnejšie zážitky, ktoré prežili počas tohto leta

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)