foto: interez.sk

Leto ubehlo ako voda a je na konci.

My sme ho ukončili spoločne s ďalšími tisíckami ľudí na festivale Uprising. Bol to pre nás pamätný zážitok, ktorý ostane v našich hlavách ešte niekoľko rokov. Okrem informačnej inštalácie o legende reggae, Bobovi Marleym, sme mali pre vás pripravenú aj súťaž o naše a o tričká Uprisingu.

foto: interez.sk, Jaro Novák

Popri tom sme na festivale oslovili ľudí s otázkou, aký bol ich najpamätnejší zážitok z leta 2017. Takéto odpovede sme dostali:

Lukáš

Noc pod hviezdami vo Veľkej Fatre, keď dúfaš, že ak príde medveď, navštívi najskôr partiu len o pár metrov ležiacich Čechov, aby si ty mal čas ujsť.

Lucia a Filip

foto: interez.sk

Vidieť krásnych ľudí na tomto festivale je asi to najlepšie, čo sme zažili toto leto.

Tomáš

foto: interez.sk

Keď som sa vrátil zo zberu jahôd, na ktorom som bol v Dánsku. Keď som prešiel tie hranice a povedal som si, toto je ono, konečne som doma.

Lucia

Veľmi som sa tešila na tohtoročnú dovolenku, 5 dňový trip po talianskych mestách, resp. „každý deň v inom meste“. Hneď prvý deň som dostala úpal, zvracala som 3 dni a posledné 2 dni ma postihol zápal a dostala som antibiotiká na dva týždne. Predstavte si tie krásne presuny autom z miesta na miesto.

Dominik (N3O)

foto: interez.sk

Jeden z najlepších zážitkov tohto leta bolo pre mňa kúpanie sa v Štiavnických tajchoch, v ktorých je perfektná voda a krásne prostredie.

Nikol

foto: interez.sk

Určite Uprising. A dnešné „príjemné“ ráno… (smiech)

Michal

S partiou sme boli na tripe okolo Poľska s dvomi autami. Prešli sme Krakow, Varšavu, Gdansk či Lodž. Prešli sme vyše 2400 kilometrov, poľské miesta boli naozaj krásne. Na ceste domov sme sa museli zastaviť v Krakove, kde si kamarát zabudol doklady. Išli sme sa teda ešte okúpať na Zakrzówek (väčšie slovenské Šútovo). Na prázdnom parkovisku to kamarát nacúval do jediného stĺpu, ktorý tam bol. Druhé auto sme zas takisto buchli na parkovisko v Dolnom Kubíne. Posledné kilometre cesty stáli naozaj za to.

Eric

foto: interez.sk

Pre mňa je to určite Uprising, pretože som ho navštívil už niekoľkokrát a stretol som tu niekoľkých, veľmi špeciálnych ľudí, stretávam ich tu každý rok a je to nádherné. Tiež som tu našiel svoju ženu, ktorá je z Česka a kvôli nej som sa presťahoval do Prahy. Uprising je pre mňa vyvrcholenie tohto leta.

Lukáš

foto: interez.sk

Včerajšia noc a Pendulum bolo úplne skvelé.

Ľuboš

Môj najkrajší zážitok tohto leta bol skok z viac než dva a pol metrovej terasy počas firemnej akcie… A taktiež následné vstrebávanie pohľadov mojich spolupracovníkov, keď som nedopadol celkom ladne a chrbticou som okúsil tvrdosť okolitej pôdy. Z prehláseného tichého chlapca bol odrazu kolega, ktorý nevie koľko alkoholu dokáže zniesť a oddáva sa samovražedným sklonom. Zistenie, že zvuky ktoré som počul neboli škodoradosťou, ale testovaním životných funkcii, mi toto leto naozaj spríjemnili.

Alexandra

foto: interez.sk

Celé leto. Ja mám fakt dobré leto, a strašne ťažko sa to vyberá. Určite príchod sem alebo dvojtýždňový výlet v Nemecku. Strašne ťažko sa to vyberá.

Jaro

Asi to bolo na prelome letných mesiacov, kamaráti ma volali na Letnú slávnosť na Kačíne. Ani sa mi tam nechcelo, keďže mám za sebou veľa podobných akcií a riešil som v tom čase bývanie. Nakoniec som sa tam vybral, bez foťáku, bez vecí, len na chvíľu. Bol z toho veľmi príjemný oddychový večer pri vínku, ustlali sme si pod hviezdami, zobudil nás dážď, tak sme sa premiestnili pod celtu a spali až do obeda.

Katka

foto: interez.sk

Je blbé, že to hovorím tu, ale Pohoda. Bola som tam prvýkrát, čiže celkovo ten festival, atmosféra. Nebola som na žiadnych zahraničných festivaloch, no aj čo sa týka slovenských, som si povedala, že „toto je festival“.

Brigitte

foto: interez.sk

Zlatý klinec môjho leta bola určite dovolenka na Islande, bolo tam nádherne.

Maťo

S kamarátmi sme išli na dovolenku do Chorvátska. Po polhodine cesty sme sa na „chvíľu“ zastavili u kamaráta na pivo. Strávili sme u neho napokon 5 dní, a potom sme sa vrátili domov.

Mathe

foto: interez.sk

Určite to bol koncert Linkin Park na rakúskom festivale Nova Rock. Bolo to neuveriteľne úžasné a Chester potom… Je to smutné.

Natália

foto: interez.sk

Pre mňa najväčší zážitok bol Pride, ktorý bol minulý týždeň. Bola som tam prvýkrát a strašne sa mi tam páčilo. Treba to zažiť.

Braňo

Aj keď to nebolo v lete… V apríli, keď bola na Slovensku ešte stále zima, sme sa rozhodli vyraziť na Balkán, do Bosny a Hercegoviny. Keď sme nasadli do lietadla, tešili sme sa na príjemné počasie, ktoré nás čaká v tejto krajine. Prvý pohľad z lietadla nás zaskočil, videli sme sneh. V Sarajave bolo pol metra snehu…

Lucia

foto: interez.sk

Máme taký spoločný highlight. Boli sme spolu na celkom bizár dovolenke na Balkáne, takže sme videli veci, ktoré sme ani netušili, že budeme vidieť. Videli sme kúsky Európy, čo by človek nečakal, že by uvidel v Európe. Boli sme v najodľahlejšej dedinke v Európe. 18 kilometrov, 1000 metrové prevýšenie, 3 a pol hodiny v aute. Ja sa ale osobne teším na The Wailers, to bude podľa mňa, snáď ešte väčší highlight.

A aké najpamätnejšie zážitky ste toto leto prežili vy?

Pozri aj: Objektívom: Uprising ukončil letné mesiace pozitívnou hudbou a nezameniteľnou atmosférou. 10. narodeniny oslávili tisícky ľudí v tropickom raji na Zlatých pieskoch

Príbehy
0
Komentovať (0)