Michal Blaško / / Zaujímavosti
Mladé dievča menom Channan Petridesová trpí od detstva na nevyliečiteľné ochorenie zvané cystická fibróza. Za posledné tri roky navštívila mnoho nemocníc a lekárskych odborníkov....

Mladé dievča menom Channan Petridesová trpí od detstva na nevyliečiteľné ochorenie zvané cystická fibróza. Za posledné tri roky navštívila mnoho nemocníc a lekárskych odborníkov. V septembri 2014 jej bola navrhnutá transplantácia srdca a pľúc.

Aj keď sa zdalo, že je to jej posledná záchrana, lekári ju upozornili, že počas náročnej transplantácie môže zomrieť. Ani po tak náročnom zákroku by si Channan nemohla byť istá obnovením zdravia, pretože orgány by mohli zlyhať do šiestich mesiacov od transplantácie. Musela by užívať silné antibiotiká a výrazne obmedziť všetky voľnočasové aktivity.

wittyfeed.com

Channan sa rozhodla prekvapujúco. Aj napriek odporúčaniu lekárov a želaniu rodičov zamietla transplantáciu a rozhodla sa vytvoriť si zoznam tajných snov a túžob, ktoré si chce splniť pred smrťou. Po tom, čo svoj list zverejnila na sociálnej sieti, stal sa virálnym a tisíce ľudí zdieľajú jej príbeh a podporujú ju.

wittyfeed.com

Stretla sa tak už napríklad so svojím obľúbeným futbalistom Markom Noblom a venovala peniaze charitatívnej organizácii, ktorá podporuje deti s cystickou fibrózou. Taktiež si užila jazdu vo vyhliadkovom balóne a absolvovala VIP prehliadku zoo Woburn v meste Bedfordshire, kde nakŕmila leva.

wittyfeed.com

Počas plnenia svojich snov už navštívila aj futbalový zápas anglického klubu West Ham United. Dostala podpísané tričko s venovaním od všetkých hráčov špeciálneho rugbyového charitatívneho zápasu, ktorý sa hral na jej počesť.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Reklama
Komentovať (0)