Foto: Facebook (Záchranná stanica Animal - posledná šanca na život)

Na facebookovej stránke Záchranná stanica Animal - posledná šanca na život, sa objavil hrozivý príspevok.

V ľuďoch sa stále nájde toľko nenávisti, že je to priam neuveriteľné. Napriek tomu musíme žiť s faktom, že túto planétu zdieľame s jednotlivcami, ktorí sú natoľko bezcitní, že dokážu spraviť niečo, čo môžete vidieť na titulnej fotografii. Fenka pitbulla, ktorej vyjadrilo podporu množstvo ľudí na Facebooku sa volá Angel. Toto meno dostala po tom, ako sa dostala do záchrannej stanice.

Slovensko nie je žiadnou výnimkou medzi krajinami, kde zvieratá trpia. Aj napriek mnohým iniciatívam, staniciam a láskyplným ľudom, stále musíme súperiť s takými, pre ktorých zviera skutočne neznamená nič. Táto fenka si musela vytrpieť skutočne veľa. A to práve kvôli ľuďom, ktorí uprednostnia šteňa bez papierov. Títo havkáči možno vyrastú v milujúcich domovoch, no ich rodičia zažívajú peklo na zemi.

Facebook

Prečo kupovať iba šteňatá s papiermi?

Toto je perfektný dôkaz toho, prečo nestojí za to na psíkovi šetriť. A ak vás aj obmedzuje rozpočet, skúste jedného adoptovať, pretože vďačnosť, ktorou takýto havkáč oplýva, nemá hranice. Angel to šťastie nemala, aby vyrástla v milujúcej rodine. Namiesto toho bola nasilu množená niekoľkokrát ročne. V čase, kedy akurát nečakala šteniatka, bola zneužívaná na psie zápasy, kde bojovala o holý život.

Facebook

Ťažké časy

Našťastie sa ju podarilo zachrániť, no jej telo aj duša sú poznačené jazvami, ktoré sa nebudú hojiť tak ľahko, ako sa vďaka nej získavali špinavé peniaze. Angel je v súčasnosti v karanténnej stanici. Čaká ju plastika papuľky, aby mohla opäť dýchať. Až teraz spoznáva, že nie všetci ľudia sú len zlí a čaká, až čas zahojí jej rany. Tejto krásnej fenke pitbulla sa bude dať pomôcť, avšak to si vyžaduje vysoké finančné náklady.

Pokiaľ zvažujete kúpu šteňaťa, dbajte na to, aby pochádzalo z legálneho chovu. Nie je nutnosťou živiť takéto nechutné podniky, ktoré sa zaujímajú len o zisk. Po tom, čo pre jej majiteľov už viac Angel nebola užitočná, celá krvavá, vychudnutá a unavená bola vyhodená na ulicu. A tu končí veľké množstvo zvierat, a aj preto môžete stále zvážiť adopciu havkáča, ktorý si vašu lásku zaslúži.

facebook.com
Príbehy
0
Komentovať (0)